РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000577074<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чувашова О. Ю. 
MPT-діагностика псевдопрогресії пухлини після LINAC-радіохірургії вестибулярних шваном / О. Ю. Чувашова, О. В. Земскова // Лучевая диагностика, лучевая терапия. - 2015. - № 1/2. - С. 75-81. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Вестибулярні шванноми (ВШ) - це доброякісні внутрішньочерепні пухлини, що, зазвичай, уражують вестибулярну порцію присінковозавиткового нерву та повільно ростуть. ВШ складають до 8 - 10 % усіх інтракраніальних пухлин та 80 % новоутворень мосто-мозочкового кута. Радіохірургія (РХ) є методом вибору лікування хворих з ВШ, що забезпечує контроль росту пухлин у 93 - 100 %. Під час спостереження за хворими після РХ встановлено, що в значній кількості випадків має місце псевдопрогресія (транзиторне збільшення розмірів пухлини з наступним зменшенням). Мета роботи - визначення частоти псевдопрогресії у хворих з ВШ після РХ, оцінка наявності взаємозв'язку між транзиторним збільшенням розмірів пухлини у разі псевдопрогресії та поглибленням неврологічного дефіциту, визначення особливостей катамнестичного спостереження хворих з ВШ після РХ. Проаналізовано результати лікування 70-ти хворих з ВШ з періодом спостереження не менше 24-х міс, яким у 2010 - 2014 рр. було проведено РХ на лінійному прискорювачі "Trilogy" ("Varian", США). Після РХ 22 % хворих мали стабільні розміри ВШ, у 44 % хворих розміри пухлини зменшились. У 29 % хворих мала місце псевдопрогресія. У 1 % хворих розміри ВШ збільшились, у 4 % розміри ВШ після попереднього збільшення стабілізувались. У 60 % хворих на фоні псевдопрогресії спостерігалось посилення неврологічного дефіциту, що регресувало після протинабрякової терапії. Частота псевдопрогресії склала 29 %, контроль росту пухлини - 99 %. Оцінка результатів радіохірургічного лікування ВШ має проводитись не раніше, ніж за 24 міс після опромінення. Збільшення розмірів ВШ у термін до 24 міс після РХ не має однозначно розцінюватись як незадовільний результат проведеного лікування, так як може бути зумовлено псевдопрогресією. Висновки: динамічне МРТ-спостереження після РХ ВШ надає змогу диференціювати продовжений ріст пухлини і псевдопрогресію та уникати хибних рішень щодо необхідності повторного лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.627.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100611 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського