РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000577347<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Царук О. Я. 
Особливості проведення ехокардіографічного обстеження у немовлят з аортальним стенозом / О. Я. Царук // Архів клініч. медицини. - 2015. - № 1. - С. 39-42. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проаналізовано основні ехокардіографічні показники у немовлят Івано-Франківської області з аортальним стенозом (АС). Визначено основні анатомо-гемодинамічні особливості АС на клапанному, підклапанному та надклапанному рівнях. Найбільш розповсюдженим варіантом АС є клапанний стеноз, який складає 70 % серед критичних вроджених вад серця й може комбінуватися з різними варіантами зрощення комісур, дисплазії стулок, гіпоплазії клапанного кільця. Проведено обстеження 59-ти дітей з даною обструктивною вадою віком до одного року. Залежно від ступеня вираженості АС дітей було розподілено на групи: у 45,9 % випадків діагностовано легкий ступінь АС, у 23,7 % - середній, у 13,5 % - тяжкий та у 16,9 % - критичний ступінь АС. Проведено визначення основних ехокардіографічних показників: кінцевий діастолічний індекс, фракцію викиду, індекс Теі, індекс маси міокарду лівого шлуночка і градієнт тиску на аортальному клапані. В результаті динамічного спостереження за пацієнтами із різним ступенем тяжкості АС визначено зміни основних ехокардіографічних параметрів та доведено високу чутливість та інформативність показника індексу Теі для визначення подальшої тактики ведення дітей з АС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.105.08-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського