РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000577515<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мальчевська Т. Й. 
Антагоністи кальцію та система плазмового гемостазу при стабільній ішемічній хворобі серця в поєднанні з артеріальною гіпертензією / Т. Й. Мальчевська // Медицина трансп. України. - 2015. - № 2. - С. 49-53. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Мета роботи - на підставі вивчення згортальної, протизгортальної систем плазми крові і фібринолізу дослідити вплив антагоністів кальцію дигідропіридинового ряду на плазмовий гемостаз у хворих зі стабільною ішемічною хворобою серця (ІХС) з артеріальною гіпертензією (АГ). У 60-ти хворих на ІХС з АГ оцінювали систему плазмового гемостазу за коагулологічними методами (АЧТЧ, ПТЧ, ТЧ), рівень ФГ - за допомогою хронометричного методу (за Клауссом). Фібринолітичний потенціал вивчали за часом еуглобулінового лізису згустка (ЧЕЛ), Хагеман-залежним фібринолізом (ХЗФ), активністю плазміногену (ПГ), антикоагулянтну активність - за рівнями АТ-III і ПС. Контрольну групу склали 10 практично здорових осіб. Леркамен впливав на зовнішні та внутрішні механізми тромбоутворення, подовжував вірогідно активований частково тромбопластиновий час на 34,6 %, протромбіновий час - на 40,2 %, тромбіновий час - на 26 %, у 86 % хворих рівень фібриногену мав тенденцію до зниження. Антагоністи кальцію не впливали на антикоагулянтну ланку плазмового гемостазу. Як леркамен, так і амлодипін підвищували фібринолітичний потенціал, зокрема амлодипін більше впливав на контактну фазу фібринолізу. Висновки: антагоністи кальцію за ІХС з АГ вирівнюють дисбаланс у різних ланках системи гемостазу. Антагоністи кальцію в комплексному лікуванні хворих із ІХС та АГ можуть справляти позитивний адитивний ефект на фібринолітичний потенціал плазми крові, водночас зменшуючи коагуляційний.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11 + Р410.030

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23985 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського