РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000577518<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Альбокрінов А. А. 
Періопераційна динаміка стрес-маркерів у дітей при різних методах регіонарної анестезії передньої черевної стінки / А. А. Альбокрінов, У. А. Фесенко // Медицина трансп. України. - 2015. - № 2. - С. 66-71. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Мета роботи - порівняти періопераційну динаміку стрес-маркерів за різних методів регіонарної анестезії передньої черевної стінки (ПЧС) у дітей. Обстежено 39 дітей віком від 1 міс до 5 років після поверхневих хірургічних втручань на ПЧС за умов регіонарної анестезії з седацією: каудальна анестезія (n = 9); тораколюмбальна паравертебральна блокада на рівні Th12 - L1 (n = 10); блокада поперечного простору живота (transverses abdominal plane) - TAP-блок (n = 10); блокада клубово-підчеревного та клубово-пахвинного нервів (n = 10) 0,25 % бупівакаїном. Досліджували плазмовий рівень кортизолу та глюкози перед, під час та наступного ранку після операції. Каудальна анестезія забезпечує стабільні рівні стрес-маркерів інтраопераційно, але після операції спостерігається підвищення рівня кортизолемії та глікемії, що можна пояснити проривом болю. У разі паравертебральної анестезії для таких операцій спостерігається оптимальна динаміка стрес-маркерів протягом усього періопераційного періоду. Периферичні блокади нервів (TAP-блок і блокада клубово-підчеревного і клубово-пахвинного нервів) під час операцій на ПЧС у дітей не забезпечують стабільного рівня стрес-маркерів у плазмі, проте в післяопераційний період їх динаміка в згаданій групі стабільніша, можливо, за рахунок залишкової анальгезії від периферичних блоків. Висновки: динаміка вмісту кортизолу та глюкози в плазмі крові у дітей під час операцій на ПЧС залежить від методу анестезії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.443-1

Шифр НБУВ: Ж23985 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського