РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000577753<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дроговоз С. М. 
Хронофармакологічні особливості дії вольтарену / С. М. Дроговоз, С. В. Дмитренко, А. Л. Штробля, Е. М. Вашкеба-Бітлер // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2015. - № 1. - С. 30-36. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Основою традиційної протизапальної терапії є нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП), які тимчасово знижують інтенсивність запального процесу та проявів симптомів захворювання та не діють на причини його розвитку. Але лікування цими препаратами є недосить безпечним, оскільки сучасні НПЗП у більшості своїй мають ряд побічних ефектів. Одним з шляхів підвищення ефективності та безпечності терапії запальних захворювань є застосування хронотерапевтичних методів, що передбачають прийом препаратів за кілька годин до акрофази (максимальної вираженості) симптомів захворювання. Мета дослідження - вивчення хронофармакологічних особливостей дії вольтарену за умов запалення. Об'єкт дослідження - оригінальний препарат "Вольтарен". Хронопортрет вольтарену вивчали на моделі карагенінового набряку в щурів. Досліди проводили протягом жовтня, січня, квітня та липня, оскільки в ці місяці сезонні біоритми організму найстійкіші й якнайкраще відображають стан організму, притаманний певному сезону. У результаті встановлено, що восени акрофаза запального набряку спостерігається на 5 год після введення карагеніну, взимку на 4, а весною і літом - на 3 год, що необхідно враховувати при проведенні доклінічних досліджень та порівнянні антиексудативних і протизапальних властивостей лікарських засобів на даній моделі. Встановлено, що протизапальна активність вольтарену приблизно однакова восени та взимку - (<$E67,06~symbol С~0,51>) і (<$E66,52~symbol С~1,23>) % відповідно, тому препарат можна призначати в однакових дозах. Весною та влітку протизапальна активність вольтарену значно нижча - (<$E40,32~symbol С~0,62>) і (<$E27,54~symbol С~0,34>) % відповідно, що може потребувати підвищення дози для досягнення необхідного ефекту, або призначення інших протизапальних засобів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 + Р78

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського