РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000577763<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дронова М. Л. 
Нові антибіотики хінолонового ряду: перспективи застосування в клінічній практиці : (огляд літ.) / М. Л. Дронова, Н. О. Вринчану, Д. М. Дудікова // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2015. - № 1. - С. 3-12. - Бібліогр.: 43 назв. - укp.

Узагальнено дані щодо розробки нових препаратів класу хінолонів. Нині представники цього класу знаходяться на етапі доклінічних досліджень, 10 препаратів - на етапі клінічних випробувань. Нові сполуки класу нефторованих хінолонів (немоноксацин, озеноксацин та KRP-АМ1977) характеризуються розширеним спектром відносно мультирезистентних штамів грампозитивних бактерій та атипованих збудників пневмоній. Проведено клінічні дослідження свідчать, що немоноксацин та пероральна форма KRP-АМ1977 є ефективними для лікування пацієнтів з респіраторними захворюваннями, ін'єкційна форма KRP-АМ1977 - при інфекціях, обумовлених MRSA, озеноксацин - при інфекціях шкіри. Нові фторовані хінолони активні відносно MRSA, атипових збудників респіраторних інфекцій, анаеробів та мікроорганізмів, резистентних до фторхінолонів попередніх поколінь. Особливістю одного з нових препаратів - делафлоксацину - є високий ступінь проникнення в біоплівку S. aureus, що свідчить про перспективність застосування препарату при захворюваннях, обумовлених біоплівковими формами бактерій. Нині доведено ефективність препарату при госпітальній пневмонії, абдомінальних інфекціях та інфекціях урогенітального тракту. Для фінафлоксацину, препарату цієї групи, характерним є підвищення активності в кислому середовищі, що дозволяє застосовувати препарат при інфекціях сечових шляхів та хворобах, обумовлених Helicobacter pylori. Проведено дослідження сполуки АСН-702, представника нового підкласу хінолонів - ізотіазохінолонів. АСН-702 виявляє активність відносно біоплівкових форм мікроорганізмів, а також мультирезистентних штамів Mycobacterium tuberculosis. На увагу також заслуговує сполука гібридної конструкції, що поєднує у своїй структурі елементи будови рифампіцину та представника хінолонів CBR-2092 і має комбіновани механізм дії. Препарат, розроблений на основі сполуки, може застосовуватися для лікування пацієнтів з персистуючою інфекцією, зумовленою S. aureus. Представлена інформація свідчить про необхідність подальшого пошуку нових активних антимікробних засобів та перспективність розробки ефективних та безпечних препаратів серед представників класу хінолонів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.811.19

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського