РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000578110<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Bogolib Т. M. 
State in modern economy: institutional analysis = Держава в сучасній економіці: інституційний аналіз / Т. M. Bogolib // Екон. вісн. ун-ту : зб. наук. пр.. - 2015. - Вип. 24/1. - С. 80-87. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Мета роботи - визначення ролі держави в сучасній економіці, проведення інституційного аналізу процесу трансформації відносин у національній економіці України, дослідження складної взаємодії між інститутами та змінами у інституційному середовищі. Предметом дослідження є теоретичні та практичні питання ролі держави в сучасній економіці. У статті застосовано сукупність наукових методів і підходів, у тому числі системний, структурний, порівняльний, факторний методи, що дозволило реалізувати концептуальну єдність дослідження. Проведено аналіз ролі держави у сучасній економіці, який показав, що держава регулює діяльність монополій, виробництва, розподіл суспільних благ, але участь держави в економіці не вносить якісних змін у механізм функціонування ринкової економіки, а лише підвищує рівень ефективності її діяльності. Інституційне середовище має у функціонуванні та розвитку економіки величезне значення, недооцінка якого фундаментально збіднює економічний аналіз, у тому числі, розуміння ролі держави в сучасній економіці. З точки зору інституційного підходу, для фундаментального розуміння сутності та функцій держави в економіці потрібне глибоке усвідомлення всіх визначених аспектів тієї ролі, яку відіграє інституційне середовище у ринкові економіці. Разом з тим, трактування інституціонального середовища як складно-структурованої єдності формальних і неформальних інститутів аж ніяк не передбачає відсутності врахування відмінностей між цими двома основними типами норм. Українська держава за 24 роки загалом не впоралася з виконанням своїх інституційних функцій. Визначальна проблема української державності полягає в тому, що сама держава в особі чиновників, аж ніяк не бажає підпорядковуватися тим правилам гри, які вона нав'язує іншим гравцям - підприємствам, організаціям та домогосподарствам. Галузь застосування результатів: органи державної влади, інститути держави, суб'єкти національної економіки. Висновки: для переходу українського суспільства на шлях інтенсивного технологічного, соціального та економічного розвитку, структурних реформ та перетворень, а не депресивного, або ж, у найкращому випадку екстенсивного зростання, необхідне не лише правове забезпечення державою створення та підтримки ефективних правил гри, але й радикальна зміна суспільної ідеології, яка б визначала б соціальну несприйнятливість тіньових видів діяльності і заохочувала б чесну і творчу працю. Всі зміни можливі лише в разі такої реформи системи державної влади, за якої підвищиться ступінь взаємодії незалежності трьох гілок влади і найголовніше - рівень відповідальності виконавчих органів перед представницькими та населенням країни загалом. Перспективою подальших досліджень є дослідження ролі держави у проведенні структурних реформ визначених стратегією "Україна 2020".


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)21,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського