Карповець Т. П. Біосинтез серотоніну в мозку щурів за умов довготривалого вживання розчину фруктози / Т. П. Карповець, В. В. Конопельнюк, О. М. Савчук, Л. І. Остапченко // Біол. студії. - 2014. - 8, № 3/4. - С. 71-78. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.Досліджено ключові метаболіти і ферменти біосинтезу серотоніну в мозку щурів за умов розвитку ожиріння, індукованого вживанням 10 % розчину фруктози. У ході досліджень встановлено зниження вмісту триптофану на 60 - 10 % (p << 0,05, n = 10), 5-гідрокситриптофану, безпосереднього попередника біосинтезу серотоніну, на <$E52~symbol С~15~%> (p << 0,05, n = 10) та серотоніну на <$E45~symbol С~18~%> (p << 0,05, n = 10) у мозку щурів дослідної групи. У результаті досліджень встановлено, що 10-тижневе вживання 10 % розчину фруктози призводило до зниження активності ключового ферменту шляху біосинтезу серотоніну - триптофан гідроксилази на <$E30~symbol С~2~%> (p << 0,05, n = 10), а також зниження триптофан декарбоксилазної активності на <$E58~symbol С~10~%> (p << 0,05, n = 10) у мозку щурів дослідної групи. Встановлено зростання активності ферменту, що забезпечує процес розпаду серотоніну - моноаміноксидази на <$E62~symbol С~27~%> (p << 0,05, n = 10) у головному мозку щурів за умов споживання 10 % розчину фруктози. Одержані результати свідчать про порушення біосинтезу серотоніну в розвитку фруктозо-індукованого ожиріння, а також вказують на можливе залучення серотонінергічної нейротрансмітерної системи головного мозку на розвиток і прогресування даного багатофакторного захворювання. Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177*022.5 + Р415.202.1-29
Рубрики:
Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ
Повний текст Наукова періодика України Додаткова інформація про автора(ів) публікації: (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці) ![](/irbis_nbuv/images/info.png) Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
|