РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000578251<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Франчук М. В. 
До гніздової біології дрозда-омелюха Turdus viscivorus L. і дрозда білобрового Turdus iliacus L. у Західному Поліссі / М. В. Франчук, А. А. Бокотей // Біол. студії. - 2014. - 8, № 3/4. - С. 169-178. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Висвітлено питання гніздової біології дрозда-омелюха Turdus viscivorus L. та дрозда білобрового T. iliacus L. за умов Західного Полісся. Проаналізовано оологічні та нідологічні показники, характер розташування гнізд дроздів білобрового та омелюха. Досліджено ріст загальних розмірів тіла (маси і довжини) та різних його частин у постембріональному розвитку дрозда-омелюха. З'ясовано, що біотопний розподіл, особливості гніздування, нідологічні та оологічні показники досліджуваних видів дроздів з території Західного Полісся суттєво не відрізняються від таких з інших територій. Одержано попередні дані щодо наявності прямо пропорційної залежності між подібністю у будові гнізда і географічною відстанню між популяціями дроздів. Встановлено, що у постембріональному розвитку дрозда-омелюха та інших видів дроздів співвідношення різних частин тіла й органів за дефінітивністю і темпами росту залежить від їх функціональної ролі в організмі на певній стадії розвитку. В момент вилуплення пташенят дрозда-омелюха найбільш розвинутими є голова і осьовий скелет, найменш розвинутими - елементи ноги та крила. Під час покидання гнізда (14 доба) елементи крила були сформовані на 93 - 99 %, елементи ноги - на 97,3 - 99,5 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.353.543.4 Tur*801.58

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського