РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000578252<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Прилуцький О. В. 
Агарикоїдні гриби (Agaricomycetes, Basidiomycota) сфагнових боліт і заболочених лісів Національного природного парку "Слобожанський" / О. В. Прилуцький // Біол. студії. - 2014. - 8, № 3/4. - С. 179-186. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Оселища з помітною участю сфагнових мохів є вкрай рідкісними у лісостеповій природній зоні України. На території національного природного парку "Слобожанський" (Харківська область, Україна) зосереджено понад 300-от боліт, заболочених лісів і торфових озер, у яких сформувалися подібні угруповання. Сфагнові мохи є субстратом для низки спеціалізованих видів агарикоїдних грибів. Окрім того, у місцях свого росту вони суттєво впливають на фізико-хімічні параметри середовища, що також стає причиною формування комплексу специфічних видів шапинкових грибів. У ході досліджень на території національного парку було виявлено 26 видів агарикоїдних грибів, що розвивалися серед сфагнових мохів. Лише деякі з них (Galerina cerina, G. paludosa, G. sphagnicola, Hypholoma elongatum, H. udum та Tephrocybe palustris) використовують сфагнові мохи як єдиний або основний субстрат. Частину виявлених серед сфагнових мохів видів можна вважати такими, що тяжіють до перезволожених оселищ, та при цьому не використовують мохи як субстрат. Більшість із виявлених видів, вочевидь, не пов'язані зі сфагнами безпосередньо, але толерантні до умов, що формуються у болотах і заболочених лісах за участі цих мохів (зокрема, до кислої реакції середовища). 17 з-поміж виявлених видів відомі у Харківському Лісостепу лише завдяки знахідкам зі сфагнових боліт і заболочених лісів національного природного парку "Слобожанський". Це вказує на те, що територія Парку є однією з ключових для підтримання різноманітності агарикоїдних грибів Сходу України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.561.22*88

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського