РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000578403<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Громнацька Н. М. 
Стан автономної нервової системи В дітей з есенціальною артеріальною гіпертензією / Н. М. Громнацька // Артер. гипертензия. - 2014. - № 4. - С. 46-50. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити особливості вегетативного забезпечення у дітей з есенціальною артеріальною гіпертензією (ЕАГ). Під спостереженням знаходились 25 дітей з ЕАГ (1-ша група) та 21 дитина групи контролю, які не відрізнялись за віковою та статевою ознаками. Вік дітей 1-ї групи становив 12,0 - 16,0 років, групи контролю - 10,0 - 17,0 років. Стан вегетативної нервової системи вивчено за допомогою аналізу варіабельності серцевого ритму (ВСР) у фоновій пробі, яка надала змогу оцінити вихідний вегетативний тонус, та ортостатичній пробі, що надає можливість оцінити вегетативну реактивність. Реєстрацію кардіоінтервалограм проведено на комп'ютерному апаратному комплексі "Полі-Спектр" ("Нейрософт"). АГ визначено згідно з 95-м перцентилем розподілу артеріального тиску (The Fourth Report on Diagnosis, Evaluation and Treatment of High Blood Pressure in Children and Adolescents, США). Дітям з ЕАГ притаманне вірогідне зниження загальної ВСР. Часові та спектральні параметри, що характеризують загальну ВСР, у фоновій пробі у дітей 1-ї групи були вірогідно нижчими, ніж у дітей групи контролю: так, RRNN - на 25,0 % меншим, SDNN - на 77,2 % меншим, ТР у 2,3 раза меншим. Параметри, що відповідають за парасимпатичну активність, у 1-й групі також були вірогідно нижчими, ніж у групі контролю: RMSSD - у 2,83 разу, NN50 - у 14,9 разу, HF - у 5,31 разу. Активність симпатичної автономної нервової системи у дітей 1-ї групи була відносно вищою, ніж у дітей групи контролю, на що вказує абсолютне зниження парасимпатичної активності та підвищення індексу вегетативного балансу LF/HF у 2,21 разу у порівнянні з групою контролю (p = 0,029). Спектральний показник VLF, що вказує на нейрогуморальну регуляцію серцевої діяльності, за даними розподілу потужностей у спектрі кардіоінтервалограм дітей 1-ї групи в 1,65 разу перевищував аналогічний показник групи контролю. Зроблено висновки, що для дітей з ЕАГ притаманне суттєве зниження ВСР за рахунок послаблення тонічних впливів парасимпатичної нервової системи та відносне підвищення активності симпатичних і нейрогуморальних впливів на регуляцію серцево-судинної діяльності; підвищення ригідності серцевого ритму внаслідок зниження парасимпатичних автономних впливів є ознакою розвитку кардіоваскулярної автономної нейропатії у дітей з АГ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.030 + Р733.628

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100050 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського