РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000578494<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Турчин М. Я. 
Сутність моральних почуттів як регулятивних механізмів життєдіяльності людини / М. Я. Турчин // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2014. - № 1. - С. 118-121. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Досліджено особливості моральних почуттів у процесі самодетермінації та самопрояву особистості. Безперечною заслугою теоретиків "моральнісного почуття" є те, що вони довели здатність моральних почуттів брати участь в осмисленні соціальних ситуацій. Проте специфіку походження моральних почуттів як найважливіших начал людської поведінки ніхто з прихильників теорії моральнісного почуття навіть не намагався з'ясувати. Вони просто виходили з почуттів як певної даності. Останнє було характерним і для дослідження цієї проблеми видатними етиками в радянський період, на думку яких, "моральні почуття" та мораль як така у психологічному плані виступають у формі певних психологічних реакцій природного походження. Розглядаючи стан проблеми вивчення моральних почуттів загалом, слід сказати, що хоча ніхто з етиків активно не виступає проти залучення моральних почуттів до сфери наукового розгляду, однак усе ще сильними є традиції "гіперраціоналізації" (за вираженням Ф. Ніцше) моралі, прагнення ніби "вивести за дужки" її емоційну сторону. У наш час все більше вчених в Україні схиляються до думки, що саме духовні цінності та моральні почуття є тим виховним орієнтиром, що допоможе Україні вийти з кризи і виховати справжнього громадянина своєї країни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю701.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського