РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000578497<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лаврик М. В. 
Феномен взірцевості в історії людської думки / М. В. Лаврик // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2014. - № 1. - С. 130-134. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Розглянуто історичні альтернативи осмислення ролі та місця феномену "взірцевості" в житті людини та суспільства. Досліджуючи цей феномен в історично-конкретних формах його концептуалізації, перш за все, звернено увагу на бажання мислителів різних епох і народів виокремити з усього загалу нагромадженичених і придбаних людських практик (матеріальних, предметних, духовних і т. п.) певної сукупності, що відбиває уявлення про суспільно або індивідуально "значимі" результати діяльності - "взірці", стосовно яких орієнтується людська діяльність і оцінюються всі наступні результати. Об'єднуючим фактором для різних концепцій "взірцевості" слугує саме уявлення про їх певний упорядковуючий і регулюючий потенціал. Зазначено, що людина, виокремивши себе з природного порядку, мала необхідність підпорядкувати навколишній світ, зробити його, якщо не гармонійним, то хоча би безпечним. "Людському організму бракує необхідних біологічний засобів, щоб забезпечити стабільність людської поведінки", а тому соціальний порядок є не чим іншим, як "людським продуктом". Задля цього у суспільстві внормовувалися загально узгоджені цінності. Але у прагненні забезпечити соціальне благо цілі соціуму у безпеці ночами переважати над цілями окремих своїх членів, що стало причиною конфлікту між суспільство та індивідом. Зараз ми спостерігаємо іншу картину, коли цілі окремої людини панують над цілями загалу, а це породжує інший, не менш болісний, конфлікт - втрати єдиного простору безпечної взаємодії індивідів, що, безумовно, говорить про доцільність подальших досліджень феномену взірцевості, як специфічно людського засобу освоєння навколишнього світу.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*1 + С5*5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського