РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000578510<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пода Т. А. 
Маніпуляція як спосіб трансформації суспільної свідомості / Т. А. Пода // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2014. - № 2. - С. 47-50. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проведено соціально-філософський аналіз феномена маніпуляції, виявлено його складові та фактори, що його породжують. На різних етапах соціокультурного розвитку маніпуляція мала свої особливості, але як складова влади, вона, тією чи іншою мірою, свідомо чи несвідомо, була притаманна всій історії розвитку людства; вона є постійною складовою владних відносин та буде існувати до того часу, поки буде існувати влада у будь-якій формі свого вияву. В історичному розрізі маніпуляції суспільною свідомістю змінювали свої форми, удосконалювали методи, адаптувалися до історичної дійсності, але незмінною залишалася їх соціальна основа і відносини підпорядкування. Маніпуляція суспільною свідомістю - це форма управління, технологія влади, яка базується на субстанційній основі і є феноменом соціально-культурного простору у своєму онтологічному вимірі. Загальна стратегія маніпуляції полягає в зосередженні уваги на тих когнітивних і соціальних рисах реципієнтів, які роблять їх більш сприйнятливими і менш стійкими до маніпуляцій, в результаті чого останні перетворюються на жертву маніпуляцій, сприймаючи ті переконання і роблячи ті вчинки, яких вони б в іншій ситуації не чинили. Головною ознакою маніпуляції суспільною свідомістю є її опосередкованість і перманентність, включеність у суспільну свідомість. Варто визнати той факт, що маніпуляція суспільною свідомістю не залежить від однієї людини чи групи людей, а є певним незалежним утворенням, яке пов'язане з духовно-нормативними стереотипами, які змінюються у процесі суспільного розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю953.3 + Ю6*622

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського