РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000578515<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шоріна Т. Г. 
Суперечності "технократизму" та "гуманістичного комунітаризму" як світоглядних принципів / Т. Г. Шоріна // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2014. - № 2. - С. 64-67. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто суперечності принципу технологічного детермінізму і технократичного способу мислення, дискутовано проблему співвідношення реального та віртуального, штучного і живого. Показано, що цілісність людини теоретично утримується через принцип гуманістичного комунітаризму. Зазначено, що "ядро сірки пекла", як виявляється з вище викладеного, криється не у самій по собі перспективі втраті чітких меж штучного та живого, а у самому принципі відчуженого характеру діяльності людини та його абстрактному розумінні. Всебічна відстороненість людини від себе й іншого у реальному світі з технічним прогресом і ростом цифрових технологій надає змогу її діяльності та пристрастям розгортатися в штучному, фантоматизованому світі, як останньому притулку її живого "Я". Якщо раніше людина ще могла знаходити волю у своїх природних проявах, то сьогодні і вони стають предметом умілого менеджменту культури. Підкорення людини, в тому числі штучному інтелекту, виявляє трагічність її положення. А технократичне мислення визнає такий порядок речей атрибутом двоїстого характеру культури й тим самим упокорюється з людською втратою. Тільки створенням здорового суспільства, писав Е. Фромм, людина захистить себе від наростаючого божевілля, що перетворює її на машину, а машину наділяє людськими здібностями. Щоб вижити, людство має керуватися у своїй діяльності принципами, що виключають використання людини як засобу у просторах технічної раціональності.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*422.6*422.55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського