Волошин О. І. Особливості клініки, перебігу та лікування хворих на подагру на тлі гіпотиреозу / О. І. Волошин, О. І. Доголіч, Н. В. Пашковська // Міжнар. ендокринол. журн.. - 2014. - № 3. - С. 87-91. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.Мета роботи - дослідження поширеності субклінічного і маніфестного гіпотиреозу у хворих на подагру, його впливу на клініку і прояви подагри, шляхи корекції лікування шляхом введення в лікувальний комплекс левотироксину і фітокомплексу зобофіт. Обстежено 127 хворих на подагру віком 37 - 77 років. Діагностику гіпотиреозу здійснювали згідно з рекомендаціями провідних вітчизняних та зарубіжних наукових центрів шляхом визначення у сироватці крові рівнів ТТГ, вільних Т4, Т3 за імуноферментним методом, за потреби - антитіл до тиреоїдної пероксидази, а також УЗД щитоподібної залози, її пальпації та аналізу можливих скарг. Встановлено наявність субклінічного і маніфестного гіпотиреозу в 19,25 % серед обстежених, причому серед жінок він траплявся у 2,3 разу частіше. Обидві форми гіпотиреозу погіршують перебіг подагри, сприяють її прогресуванню, зниженню ефективності лікування і посиленню поліморбідного фону. Запропонована рання скринінг-діагностика гіпотиреозу у пацієнтів із подагрою віком понад 50 - 55 років або молодшого віку у випадках посилення клінічних симптомів подагри і погіршення її перебігу. Застосування в антиподагричній терапії левотироксину (маніфестний гіпотиреоз) і фітокомплексу зобофіт (субклінічна форма) покращили динаміку поліморбідного фону, показників тиреоїдного гомеостазу, ліпідного обміну і клубочкової фільтрації нирок. Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.4 + Р415.120.23
Рубрики:
Шифр НБУВ: Ж25371 Пошук видання у каталогах НБУВ
Повний текст Наукова періодика України Додаткова інформація про автора(ів) публікації: (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці) ![](/irbis_nbuv/images/info.png) Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
|