РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000578609<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Васік Є. 
Оцінка мікроархітектури хребта за допомогою TBS допомагає розрізнити пацієнтів з основними остеопоротичними переломами та контрольну групу залежно та незалежно від МЩКТ: Східноєвропейське дослідження TBS / Є. Васік, Т. Петранова, В. Поворознюк, К. Г. Барбу, М. Караджич, Ф. Гойкович, Д. Єлез, Р. Вінзенрієс, Д. Ханс, Б. Кулафік Воджіновіч, К. Пояна, Н. Дзерович, Р. Рашков, А. Діміч // Боль. Суставы. Позвоночник. - 2014. - № 3. - С. 9-19. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Мета дослідження - оцінка клінічної ефективності моделі, що поєднує показники мінеральної щільності (МЩКТ) і мікроархітектури (TBS) кісткової тканини хребта щодо виявлення остеопоротичних переломів. Східноєвропейське багатоцентрове дослідження (Сербія, Болгарія, Румунія, Україна) оцінювало роль TBS у рутинній клінічній практиці як доповнення до МЩКТ. Усі відскановані дані було одержано на денситометрах Hologic Discovery й GE Prodigy звичайним способом, що застосовується в клінічній практиці. Клінічні значення МЩКТ хребта і TBS для всіх типів остеопоротичних переломів (All-OP Fx) додатково було проаналізовано за допомогою методу двохетапного дерева класифікації (МЩКТ супроводжувалось аналізом тертилів TBS). Було визначено чутливість, специфічність і точність виявлення переломів, а також розраховано Net Reclassification Index (NRI). Дослідження включало 1031 жінку віком 45 років і старше з різних країн Східної Європи. Клінічні центри було перехресно відкалібровано за МЩКТ і TBS. Як і очікувалось, мінеральна щільність кісткової тканини хребта і TBS корелювали помірно (r2 = 0,19). Показник поширеності для всіх типів остеопоротичних переломів (All-OP Fx) становив 26 %. Пацієнти з переломами мали значимо нижчі показники TBS і МЩКТ хребта, ніж особи без переломів (p = 0,01). Показник TBS асоціювався з наявністю переломів навіть після поправки на вік і МЩКТ хребта з OR (odds ratio) 1,27 [1,07 - 1,51]. Показники МЩКТ хребта за Т-критерієм - 2,5 і нижче та TBS нижнього тертиля були подібні з погляду чутливості (35 проти 39 %), специфічності (78 проти 80 %) і точності (64 проти 66 %). Комбінація МЩКТ хребта і TBS призводила до значного підвищення чутливості (+28 %) і точності (+17 %) у порівнянні з використанням тільки МЩКТ хребта, у той час як специфічність покращувалась помірно (+9 %). Загальний коефіцієнт ефективності комбінації, визначений за допомогою NRI, становив 36 %. Поєднане застосування МЩКТ хребта і TBS суттєво зменшило кількість суб'єктів, які потребують додаткової діагностики МЩКТ, із 7-ми до 2-х. Показано, що в східноєвропейській когорті використання TBS як доповнення до МЩКТ хребта надає змогу правильно класифікувати більше ніж третину з усіх пацієнтів. Крім того, кількість осіб, які потребують додаткової діагностики, зменшилась до 2-х. Щоб оцінити вигоду використання TBS для системи охорони здоров'я, необхідно провести додаткові економічні дослідження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.195.5-4 + Р458.25-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100581 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського