РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000579164<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Галунова К. В. 
Пресематизации на простотата в "История славянобългарска" на Паисий Хилендарски и "Бай Ганьо" на Алеко Константинов (междутекстов анализ) = Ресемантизація простоти в "історії слов'яноболгарській" Паїсія Хилендарського і "Бай Ганьо" Алеко Константинова (міжтекстовий аналіз) / К. В. Галунова // Слов'ян. зб. : зб. наук. пр.. - 2014. - Вип. 18. - С. 257-267. - Бібліогр.: 10 назв. - ^aболг.

Розглянуто зміни в семантичній структурі і аксіологічній значущості концепту "простоти" болгарського народу в двох значимих для болгарської культури творах - "історії слов'яноболгарській", написаній ідеологом болгарського національного Відродження Паїсієм Хилендарським, і "Бай Ганьо. Неймовірні оповідання про одного сучасного болгарина" Алеко Константинова - твір, написаний у кінці передмодерної літературної епохи. Аналіз показує, що обидва твори вступають в міжтекстовий діалог. "Історія слов'яноболгарськa" переосмислює і нейтралізує негативні коннотації, що містяться у визначенні "простоти" по відношенню до етноніма "болгарин", а твір А. Константинова їх повертає, доповнюючи його семантику. Таким чином, "Бай Ганьо" у болгарській культурі підриває ідеологію Відродження, знищує аксіологічний пріоритет "простого народу", підтриманий ідеологами національного Відродження, він повертає болгарина в допаїсіївську епоху самозречення і поклоніння чужому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.15,12 + Ш141.62-03 + Ш5(4БОЛ)5-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69687 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського