РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000579719<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ганусевич І. І. 
Пухлиноасоційовані макрофаги та вміст активних форм желатиназ у тканині раку шлунка: зв'язок з виживаністю хворих / І. І. Ганусевич, Л. Д. Гуменюк, Л. А. Мамонтова, С. П. Меренцев, С. П. Осинський // Онкология : прил. к журн. "Эксперим. онкология". - 2013. - 15, № 1. - С. 14-19. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

Пухлиноасоційовані макрофаги (ПАМ) є важливим фактором мікрооточення пухлинних клітин і продуцентами матриксних металопротеїназ (ММП) і ферментів, що забезпечують деструкцію позаклітинного матриксу в процесах інвазії, неоангіогенезу та метастазування. Мета роботи - дослідити взаємозалежність між кількістю НАМ (CD68-позитивних клітин) та концентраціями активних форм желатиназ A і B (ММП-2 та -9) у пухлинній тканині, їх зв'язок із клініко-патологічними характеристиками та виживаністю хворих на рак шлунка (РШ). У дослідженні застосовано методи: імуногістохімічний, зимографію. Виявлено пряму позитивну кореляцію між кількістю ПАМ і концентраціями активних форм ММП-2 та - 9 у тканині РШ. Показано, що хворі на РШ, у пухлинах яких була мала кількість ПЛМ (<< 23 %) та низька концентрація активних форм ММП-2 (<< 2 мкг/г тканини) і ММП-9 (<< 4,5 мкг/г тканини), живуть достовірно довше та мають нижчий ризик несприятливого перебігу захворювання, ніж пацієнти із відповідно вищими показниками. Висновки: визначення кількості ПАМ та концентрації активних форм желатиназ може бути використано для контролю перебігу захворювання у пацієнтів із РШ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського