РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000579751<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дяченко М. В. 
Характеристики клітин-попередників кісткового мозку як один із критеріїв оцінки індивідуальної відповіді пацієнтів із хронічною мієлоїдною лейкемією на терапію інгібітором тирозинових кіназ / М. В. Дяченко, І. О. Жалейко, І. С. Дягіль, Т. В. Перехрестенко, Н. М. Білько // Онкология : прил. к журн. "Эксперим. онкология". - 2013. - 15, № 3. - С. 224-229. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати функціональні особливості клітин-попередників кісткового можу (КМ) пацієнтів з хронічною мієлоїдною лейкемією (ХМЛ) залежно від ефективності їх лікування для визначення можливої цінності характеристик цих клітин у культурі in vitro в прогнозі перебігу ХМЛ. Об'єктом дослідження були аспірати КМ 32-х пацієнтів з ХМЛ, які одержували терапію препаратом іматиніб (25 осіб) або гідроксикарбамід (7 осіб) та характеризувалися різною (оптимальна, субоптимальна) відповіддю на лікування. Дослідження проведено за допомогою гематологічного, культурального, цитологічного та імуногістохімічного методів. Встановлено, що функціональна активність (формування колоній і кластерів у культурі in vitro) клітин-попередників КМ пацієнтів з оптимальною відповіддю на терапію була нижчою, ніж до лікування з застосуванням іматинібу, або у пацієнтів з субоптимальною відповіддю. Проліферативний потенціал КМ пацієнтів з наявністю Ph+клітин був вищим, ніж у пацієнтів з повною гематологічною та цитогенетичною відповіддю на терапію. Колонії та кластери, одержані в культурі КМ пацієнтів із субоптимальною відповіддю на терапію іматинібом, характеризувалися підвищеним відносним вмістом CD34<^>+-клітин-попередників. Встановлено сильну позитивну статистично достовірну кореляцію між кількістю Ph+клітин та кількістю клітинних агрегатів у культурах КМ пацієнтів, які одержували терапію гідроксикарбамідом, а також між індексом дозрівання клітин в клітинних агрегатах і тривалістю лікування іматинібом. Висновок: відповідь на терапію ХМЛ (із застосуванням інгібітора тирозинкінази BCR-ABL іматинібу), ймовірно, пов'язана зі змінами в популяції лейкемічних стовбурових клітин та клітин-попередників КМ, зокрема змінами їх проліферативного потенціалу, що може бути використано для моніторингу індивідуальної ефективності лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.022.2-52 + Р569.411-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського