РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000579756<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Левкович Н. М. 
Внесок генів системи детоксикації ксенобіотиків у формування ризику розвитку раку молочної залози у жінок / Н. М. Левкович, Н. Г. Горовенко // Онкология : прил. к журн. "Эксперим. онкология". - 2013. - 15, № 4. - С. 273-278. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Рак молочної залози (РМЗ) - це мультифакторне захворювання, виникнення якого розглядають як результат взаємодії низки чинників, у тому числі й генетичних. Поліморфізм генів, які кодують ферменти системи детоксикації ксенобіотиків, пов'язують із підвищеним ризиком розвитку ряду захворювань, зокрема РМЗ. Мета роботиC430T, A1075C та C3435T) генів CYP2D6, CYP2C19, CYP2C9 та MDR1 у формування ризику розвитку РМЗ у жінок. У дослідження включено 67 пацієнток із гістологічно підтвердженим діагнозом РМЗ I - II стадії, що мали обтяжену спадковість. Контрольна група була представлена жінками без онкологічної патології з необтяженою спадковістю (n = 300). Генотипування за поліморфними варіантами C430T, A1075C, G681A, G1934A і C3435T генів CYP2C9, CYP2C19, CYP2D6та MDR1 проведено за методом полімеразної ланцюговоїреакції/поліморфізму довжин рестрикційних фрагментів. Виявлено, що генотип 1934AA за поліморфним варіантом G1934A гена CYP2D6 зумовлює вагомий внесок у формування ризику розвитку РМЗ, а в сполученні з генотипами інших генів, які кодують ферменти детоксикації ксенобіотиків, цей ризик достовірно підвищується. "Дикий тип" (1934GG) за поліморфним варіантом G1934A гена CYP2D6 проявляє виражений протективний ефект стосовно ризику виникнення РМЗ у жінок. В результаті дослідження показано, що генотипи за досліджуваними поліморфними варіантами генів системи детоксикації ксенобіотиків у різних комбінаціях впливають на підвищення ризику розвитку РМЗ у жінок з обтяженою спадковістю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського