РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000580486<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Алтухов О. В. 
Удосконалення технології отримання заготовок з ультрадрібнозернистою структурою методами інтенсивної пластичної деформації : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.03.05 / О. В. Алтухов; Донбас. держ. машинобуд. акад.. - Краматорськ, 2015. - 20 c. - укp.

Вперше на основі класифікації методів інтенсивного пластичного деформування, теоретичних та експериментальних досліджень запропоновано способи реверсивного зсуву, для яких встановлено закономірності розподілу НДС в поперечних перерізах заготовки, яка деформується, залежно від технологічних параметрів, що дозволило виявити можливості управління процесом і визначити технологічні режими, які забезпечують оджержання якісних заготовок з субмікрокристалічною структурою. Вперше встановлено, що в процесі деформування заготовок із застосуванням способів реверсивного зсуву в результаті зміни площі контакту заготовки з похилими поверхнями пуансонів, відбувається поворот осередку пластичної деформації в поперечних перерізах заготовки, який інтенсифікує зсувні деформації, а збільшення зони блокування деформації підвищує гідростатичний тиск і пластичність матеріалу заготовки. Вперше встановлено умови стабільного перебігу процесу деформування для двох запропонованих способів реверсивного зсуву та відповідні діапазони значень кутів нахилу деформівних поверхонь інструмента, геометрії заготовки та тертя на контактних поверхнях, що виключає обертання заготовки в штампі та поверхневі дефекти. Вперше встановлено залежності накопичення ступеня пластичної деформації по перерізу заготовок від етапу деформування для способів реверсивного зсуву та показано, що зниження вихідної площі контакту інструмента та бічних поверхонь заготовки, а також чергування сторін заготовки, які контактують з вертикальними та похилими поверхнями інструмента на кожній наступній операції деформування знижує нерівномірність деформації в поперечному перерізі заготовки. Уточнено на основі методу скінченних елементів залежності зміни силових і деформаційних параметрів формозміни заготовки від способу деформування, геометрії інструмента та заготовки з урахуванням деформаційного зміцнення, ступеня заповнення порожнини штампа у разі багатоопераційного деформування методами інтенсивного пластичного деформування.


Індекс рубрикатора НБУВ: К207.3 + К62-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА415613 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського