РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000580564<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Башинський С. В. 
Православна Церква в Україні: шлях до автокефалії : автореф. дис. ... канд. церков.-іст. наук / С. В. Башинський; Укр. Православ. Церква Київ. Патріархату, Київ. Православ. Богослов. Акад. - Київ, 2015. - 23 c. - укp.

Розглянуто питання можливості проголошення автокефалії тієї чи іншої Православної Церкви (ПЦ), історичної боротьби українського народу за автокефалію Української Православної Церкви (УПЦ) та взагалі питання правочинності її існування як такої. Виходячи з того, що не існує конкретних канонічних приписів щодо процесу набуття Православною Церквою автокефального статусу, автор зосередив увагу на тих, які уже стали традиційними, через які утворились уже існуючі на сьогодні Помісні ПЦ та на приклад яких можуть опиратися ті, що шукають визнання своєї незалежності. Зокрема, автор акцентував увагу на тому, яку велику роль має світська державна влада у справі набуття Церквою автокефалії. Спростовано тезу про те, що участь українського духовенства та інтелігенції у процесах, наслідком яких стала Берестейська унія, є власне свідченням їх бажання поєднання з Римом. Спростовано думку про те, що період Українського Православ'я в юрисдикції Константинопольського Патріархату є фактичною автокефалією нашої ПЦ, та обгрунтовано, що це лише історіографічний термін. Спростовано загальноприйнятну тезу про те, що носієм ідеї автокефалії УПЦ була інтелігенція та вища церковна ієрархія. Констатовано той факт, що УАПЦ формації 1942 р. мала не тільки канонічну ієрархію, визнану світовим Православ'ям, а й була офіційно автокефальною. Вперше в українській церковній історіографії систематизовано стосунки між українськими церковними ієрархами в діаспорі та незалежній Україні та Вселенською Патріархією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА415975 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського