РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000581884<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Овська О. Г. 
Особливості перебігу артеріальної гіпертензії та кістково-мінеральних порушень у хворих на хронічну хворобу нирок, що отримують програмний гемодіаліз : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / О. Г. Овська; Запоріз. держ. мед. ун-т. - Запоріжжя, 2015. - 24 c. - укp.

Вивчено особливості клінічного перебігу артеріальної гіпертензії (АГ), кардіоваскулярного ремоделювання, кістково-мінеральних порушень та плазмового рівня остеопонтину (ОП) у пацієнтів з хронічною хворобою нирок (ХХН) V стадії, що одержують лікування програмним гемодіалізом. Встановлено, що у хворих на гемодіалізі 48-годинне моніторування артеріального тиску (АТ) має вищу діагностичну цінність у верифікації АГ у порівнянні з офісним вимірюванням. Гемодіалізні хворі характеризуються вторинним гіперпаратиреозом тяжкого ступеня, гіперфосфатемією, підвищенням фосфорно-кальцієвого продукту та прогресуючою кальцифікацією черевного відділу аорти. Виявлено, що плазмовий рівень ОП зростає з погіршенням функції нирок, сягає максимуму у хворих на гемодіалізі та прямо корелює з сироватковим фосфатом, інтактним паратгормоном, товщиною інтимо-медіального сегменту, індексом маси міокарда лівого шлуночка та середньодобовим систолічним АТ. Доведено, що 12-тижнева терапія кандесартаном у хворих на ХХН V D стадії у поєднанні з АГ приводить до досягнення цільових цифр АТ, за даними 48-годинного моніторування, у 66,0 % хворих, сприяє покращанню добового профілю АТ, вірогідно зменшує інтенсивність процесів кардіоваскулярного ремоделювання і знижує плазмову концентрацію ОП. Остеопонтин визначено сполучною ланкою кістково-мінеральних порушень та серцево-судинного ремоделювання на тлі АГ у хворих з ХХН, що одержують програмний гемодіаліз.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 + Р418.1-2 + Р696.54-58

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА416104 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського