РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку

Tiutierieva K. V. 
Effects of hight hydrostatic pressure on different types of conductivity of YBaCuO single crystals with a given topology of planar defects = Вплив високого гідростатичного тиску на різні типи провідності монокристалів YBaCuO із заданою топологією плоских дефектів / K. V. Tiutierieva, K. A. Kotvitskaya, A. N. Sokolov, N. R. Vovk, R. V. Vovk // East Europ. J. of Physics. - 2014. - 1, № 4. - С. 42-48. - Бібліогр.: 52 назв. - англ.

Досліджено вплив високого гідростатичного тиску до 10 кбар на провідність у базисній ab-площині монокристалічних зразків YBa2Cu3O7-delta з системою односпрямованих двійникових меж. Виявлено, що, додавання високого тиску призводить до деякого зменшення величини баричної похідною dxic/dP за одночасного збільшення dTc/dP і зміщення за температурою точки 2D-3D кросовера. Обговорено можливі механізми впливу високого тиску на критичну температуру та довжину когерентності в обсязі експериментального зразка в межах моделі, що передбачає наявність сингулярностей в електронному спектрі носіїв заряду, який є характерним для решіток з сильним зв'язком. Встановлено, що надлишкова провідність DELTAsigma(T) монокристалів YBa2Cu3O7-delta у широкому інтервалі температур Tc << T << T* підпорядковується експоненційній температурній залежності. У цьому випадку опис надлишкової провідності за допомогою співвідношення Deltasigma~(1 - T/T*)exp(DELTA*ab/T) може бути інтерпретовано в термінах теорії середнього поля, де T* представлена, як середньопольова температура надпровідного переходу, а температурна залежність псевдощілини задовільно описується в межах теорії кросовера БКШ-БЕК. Збільшення тиску призводить до ефекту звуження температурного інтервалу реалізації псевдощілинного режиму, тим самим, розширюючи область лінійної залежності rho(T) в ab-площині.


Індекс рубрикатора НБУВ: В376.7 + В379.271.26

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського