РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000582746<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Беренда С. В. 
Етимологія поняття "institution" та еволюція його змістовної сутності в економічних дослідженнях на прикладі СОТ / С. В. Беренда, А. С. Шолом // Проблеми економіки. - 2015. - № 1. - С. 319-325. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

"Інститут", "інституція", "соціальний інститут" - це не тільки одне з найпопулярніших понять в сучасних суспільних науках, що визначається панівним в них напрямком - інституціоналізмом, але й найменш визначене. Це призводить до того, що сутність поняття вихолощується й узагальнюється, створюючи прецедент для того, щоб "інститутами" чи "інституціями" можна було б назвати практично що завгодно. Сутність цього поняття різна не тільки в економіці і юриспруденції, психології і соціології, а й усередині однієї дисципліни. Розуміння цього ключового для інституціоналізму поняття ускладнює ще й те, що сьогодні воно все частіше використовується у пресі, перетворюючись на "інституційну пастку". Однак за умови визначення ключових понять в інституціоналізму є можливість стати загальною філософією дисципліною - економічною "Теорією всього". Розглянуто двоїста сутність СОТ, яка визначає правила гри у міжнародній торгівлі, але не може повністю відповідати за стратегію своїх членів-гравців. З одного боку, СОТ - це інституція, яка складається з міжнародних цивільних службовців, з іншого - організація, до складу якої входять країни-члени. Мета роботи - розгляд вітчизняних традицій з використання термінів "інститут" та "інституція" та вивчення етимології поняття "institution" на основі еволюції його змісту в економічних дослідженнях задля його правильної інтерпретації на прикладі СОТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: У584.30-651

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського