РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000582904<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Черенько С. О. 
Ефективність лікування хворих із новими випадками мультирезистентного туберкульозу, діагностованого за молекулярно-генетичним або фенотиповим методом / С. О. Черенько, Г. О. Варицька // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2015. - № 2. - С. 73-77. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити ефективність лікування за динамікою припинення бактеріовиділення у хворих на мультирезистентний туберкульоз (МРТБ), діагностований з застосуванням молекулярно-генетичного або фенотипового методу, для визначення впливу терміну діагностики мультирезистентності мікобактерій туберкульозу на ефективність лікування. У проспективному дослідженні, яке охопило 68 хворих із новими випадками МРТБ, вивчали частоту та динаміку припинення бактеріовиділення протягом інтенсивної фази 8-місячної тривалості. Пацієнтів було розподілено на 2 групи: основну (34 особи), в якій МРТБ діагностували за допомогою молекулярно-генетичного методу (GeneXpert), та контрольну, в якій МРТБ діагностували за фенотиповим методом (на рідкому або твердому живильному середовищі). Хворих лікували за індивідуалізованими режимами хіміотерапії, які передбачали призначення 6-ти ефективних препаратів, згідно з результатами тесту на медикаментозну чутливість. Затримка діагностики мультирезистентності у разі використання фенотипових методів становить у середньому (<$E54,1~symbol С~3,7>) доби від моменту виявлення туберкульозу. На кінець інтенсивної фази бактеріовиділення припинилося у 33-х (97,1 %) хворих основної групи і у 26-ти (76,5 %) контрольної, що на 20,6 % більше та вірогідно відрізняється (p << 0,05). У термін до 1 міс бактеріовиділення припинялося в 2,8 разу частіше у хворих основної групи, до 2 міс - у 2,5 разу. Після 2 міс лікування бактеріовиділення в основній групі припиняється у 14,6 % хворих, у контрольній - у 20,6 %. Висновки: затримка діагностики нових випадків МРТБ на 20,6 % знижує ефективність лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського