РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000583308<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Плетенецька А. О. 
Судово-медична оцінка пневмострільних ушкоджень з прикладами випадків з практики / А. О. Плетенецька, О. В. Михайленко // Суд.-мед. експертиза. - 2015. - № 1. - С. 30-36. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Наведені приклади з практики підтверджують актуальність питання щодо пневмострільних поранень, зокрема в Україні, а також показують різні варіанти ушкоджень, що виникають у разі пострілів з пневматичної зброї,- від легких до небезпечних для життя. Під час діагностики ушкоджень з пневматичної зброї слід використовувати морфологічні характеристики: макро- і мікроскопічні, пошкодження одягу, ушкодження на тілі (форма, розміри, дефект тканини). У процесі вивчення ушкоджень необхідно враховувати результати додаткових досліджень, зокрема рентгенографії, КТ, ЯМРТ, які допомогають встановити форму, розміри та щільність кулі, а також виявити точне місце її локалізації (що є особливо важливим під час експертизи живих осіб). З метою визначення характеру відкладання металізації ділянці пошкоджень слід використовувати кольорові хімічні реакції чи контактно-дифузійний метод, виявлення таких металів, як залізо, мідь, свинець та цинк. Найбільш результативними способами дослідження металізації є рентгенофлуоресцентний метод, емісійна спектрографія та атомно-адсорбційний аналіз. Для встановлення типу, виду, конкретного екземпляру зброї доцільно виявляти наявність слідів нарізів каналу ствола зброї, а також судово-цитологічні показники наявності біологічних тканин на кулях, якими спричинені ушкодження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)413.11 + Р811.244.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100472 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського