РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000583506<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кириченко О. М. 
Фармакотерапія цукрового діабету 2 типу: оцінка споживання пероральних цукрознижувальних препаратів на українському фармацевтичному ринку / О. М. Кириченко, О. А. Кириченко, О. І. Леонченко // Клініч. фармація. - 2015. - № 2. - С. 14-18. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проаналізовано обсяги споживання пероральних цукрознижувальних препаратів (ПЦП) за період 2008 - 2013 рр. на ринку України. Встановлено зростання споживання ПЦП в 1,92 разу в 2013 р. за показником DDDS/1000/d у порівнянні з 2008 р. Визначено частку хворих на ЦД II типу (44,20 %), яка щодня споживає 1 DDD ПЦП, та встановлено невідповідність об'ємів споживання зареєстрованому рівню захворюваності. Розглянуто структуру споживання ПЦП: 98,95 % від загального обсягу належить 2-ом групам - похідним сульфонілсечовини (73,84 %) та бігуанідам (25 %) і лише 1,16 % - іншим групам ПЦП. Проведено порівняльний аналіз обсягів і структури споживання в Україні з окремими європейськими країнами. Обсяг споживання ПЦП за показником DDDS/1000/d в європейських країнах вищий в 2,68 - 4,88 разу, ніж в Україні. За даними структури споживання в європейських країнах на відміну від України більше споживаються бігуаніди (з часткою від 38,50 до 48,00 % від загального обсягу). Визначена відмінність у споживанні вказує на проведення діагностики на стадіях предіабету та ранніх стадіях розвитку хвороби, що надає змогу проводити компенсацію вуглеводних порушень за допомогою немедикаментозних методів та бігуанідів. Високий рівень споживання в Україні похідних сульфонілсечовини пояснюється відповідним глікемічним станом української діабетичної популяції, пізньою діагностикою, малочисленністю освітніх та профілактичних заходів і низьким комплаєнсом хворих. Визначено необхідність розробки національних програм з виявлення ранніх порушень вуглеводного обміну, проведення своєчасної діагностики з метою підвищення якості життя пацієнтів, запобігання раннього розвитку хронічних ускладнень ЦД II типу та зменшення значних економічних витрат.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського