РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000583526<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гомон М. Л. 
Вплив редукції дози місцевого анестетика в інтратекальній анестезії на ефективність симпатоміметиків та інфузійної терапії при протезуванні кульшового суглоба / М. Л. Гомон, І. П. Шлапак // Медицина неотлож. состояний. - 2015. - № 1. - С. 82-86. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено залежність симпатоміметичного ефекту мезатону під час аплікації цементу у разі протезування кульшового суглоба (КС) від зниження дози місцевого анестетика (0,5 % бупівакаїну) для спінальної анестезії. Проведено порівняння перебігу мультимодальної анестезії в комплексі анестезіологічного забезпечення протезування КС в 43 хворих із операційним ризиком 3-го ступеня за ASA. Хворих було розподілено на 2 групи залежно від методики анестезіологічного забезпечення. У 1-й, контрольній групі з 22-х пацієнтів використано спінальну анестезію 0,5 % бупівакаїном у дозі <$E3,9~symbol С~0,1> мл, у 2-й, дослідній групі, що включала 21 хворого, - редуковану спінально-перидуральну анестезію. Редукція дози спінального компонента становила 13 % - <$E3,4~symbol С~0,1> мл (p = 0,001) 0,5 % бупівакаїну. Проведено порівняльний аналіз динаміки середнього артеріального тиску (САТ) та частоти серцевих скорочень (ЧСС) протягом оперативного втручання та аплікації цементу. Як маркер чутливості симпатоадреналової системи до симпатоміметика аналізувалась доза використаного титрованого (у 10 разів) мезатону, що використовувалась під час фіксації компонентів протеза на цемент як гідродинамічний замок. Введення титрованого мезатону проводили відразу після аплікації цементу до досягнення вихідних або на 10 % більших від цільових показників гемодинаміки. Аналізувалась також частота повторного введення симпатоміметика. Встановлено вірогідно менше зниження САТ та ЧСС у разі використання меншої дози бупівакаїну в другій групі до етапу аплікації компонентів протеза на цемент у порівнянні з першою групою. На етапі аплікації компонентів протеза на цемент у разі використання інтратекально більшої дози бупівакаїну відмічались вірогідне зниження САТ та епізоди брадикардії, що вимагали застосування більшої дози мезатону та використання атропіну у порівнянні з основною групою. Встановлено стійку (r = 0,72) кореляційну залежність між редукцією дози бупівакаїну до 13 % в інтратекальній анестезії та зниженням загальної використаної дози мезатону під час протезування КС. Встановлено також кореляційну залежність між редукцією дози бупівакаїну та зниженням об'єму інфузійної терапії під час операції протезування КС, що також свідчить про більшу активність симпатоадреналової системи. Тому редукція дози бупівакаїну на 13 % в інтратекальній методиці анестезіологічного забезпечення протезування КС забезпечує більш стабільні показники гемодинаміки та вищу чутливість симпатоадреналової системи до мезатону та інфузійної терапії. Підвищення тиску під час компресії неполімеризованого цементу компонентами протеза забезпечує меншу вираженість токсичних реакцій гіпотензії після етапу встановлення КС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.845.1-1 + Р458.285.1-5 + Р458.286.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського