РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000583562<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гомон М. Л. 
Порівняльна характеристика ефективності сліпих і контрольованих методик блокади плечового сплетення / М. Л. Гомон // Медицина неотлож. состояний. - 2015. - № 2. - С. 112-115. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Мета роботи - підвищити якість анестезіологічного забезпечення оперативних втручань на верхній кінцівці за використання сліпої та під контролем нейростимулятора блокади плечового сплетення (ПС). Проведено блокади ПС надключичними доступами у 41-го пацієнта за оперативних втручань на верхній кінцівці. У першій групі проводилась ідентифікація шляхом одержання парестезії під кутом уколу голки <$E90~-~45 symbol Р>. У другій групі з 20-ти чоловік ідентифікація ПС проводилась за допомогою нейростимулятора під гострим кутом (<$E30 symbol Р>) голки в стані медикаментозного сну за рахунок комбінації сибазону з тіопенталом або пропофолом. В обох групах для блокади використовували комбінацію 1,5 % лідокаїну та 0,5 % бупівакаїну. Встановлено, що використання сліпого методу блокади ПС під прямим кутом не завжди забезпечує достатній протибольовий захист, що характеризується підвищенням максимального середнього артеріального тиску протягом оперативного втручання. Використання нейроідентифікації під час блокади сплетення під гострим кутом забезпечує 100 % успіх виконання блокади, стабільну гемодинаміку, тривалий моторний і сенсорний блок, кращу глибину анестезії і вимагає меншу кількість засобів для аналгезії та седації. Анестезія під контролем нейростимулятора в стані медикаментозного сну забезпечує більш комфортний стан хворого під час оперативного втручання та краще відношення хворого до анестезіологічного забезпечення у порівнянні зі сліпим методом. Висновки: узагальнюючи порівняльну характеристику обох методик блокади ПС, зроблено висновки, що повнота та тривалість блоку кращі у разі використання нейростимуляторної ідентифікації ПС та пункції під гострим кутом (<$E30 symbol Р>). Дана методика корелює зі 100 % успішністю анстезій, вищою якістю знеболювального ефекту, що потребує меншого додаткового використання засобів для наркозу та наркотичних анальгетиків, стабільними гемодинамічними показниками, довшою тривалістю анестезії та більшою комфортністю хворого протягом оперативного втручання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р634.5 + Р457.844.1-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського