РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000583822<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гармашева І. Л. 
Дослідження природи антагоністичної дії штамів Lactobacillus plantarum щодо умовно-патогенних та фітопатогенних мікроорганізмів / І. Л. Гармашева, О. М. Василюк, Н. К. Коваленко, Л. Т. Олещенко // Мікробіологія і біотехнологія. - 2015. - № 2. - С. 49-58. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити природу антагоністичної дії штамів L. plantarum, що були виділені з ферментованих продуктів, дослідити їх здатність до продукції перексиду водню, а також залежність спектру антагоністичної активності щодо умовно патогенних та фітопатогенних мікроорганізмів від наявності в поживному середовищі глюкози та твін-80. Продукцію перекису водню штамами L. plantarum вивчали на середовищі MRS, що містить пероксидазу хрону та тетраметилбензидин. Антагоністичну активність визначали методом відстроченого антагонізму, використовуючи середовища: традиційне MRS, MRS без глюкози, MRS без твін-80. З 109-ти використаних штамів, лише три (2,75 %) продукували пероксид водню. Більшість штамів L. plantarum (53 - 68 %) зберігали антагоністичну активність щодо 14-ти із 17-ти використаних тест-культур на середовищі MRS без глюкози. Відсутність глюкози у середовищі майже не впливала на антагоністичну активність штамів L. plantarum щодо Shigella flexneri, Staphylococcus epidermidis та Candida albicans, пригнічувальну дію зберігали близько 75 % штамів. Найбільш залежною від наявності твін-80 виявилася активність до Clavibacter michiganensis, найменш залежною - до Pseudomonas aeruginosa (активність зберігали 26 - 92 % штамів, відповідно). Пригнічувальну дію зберігали 67 - 88 % штамів L. plantarum щодо решти тест-культур на середовищі без твін-80. Висновки: молочна кислота та пероксид водню не є основними чинниками антагоністичної дії більшості досліджених штамів L. plantarum. Залежність спектру антагоністичної дії від наявності глюкози чи твіну-80 у середовищі культивування може свідчити про синтез бактеріоциноподібних речовин як з широким, так і з вузьким спектром дії. Спектр антагоністичної активності є штамоспецифічним і різниться щодо умовно-патогенних та фітопатопатогенних мікроорганізмів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.265*801.311

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25976 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського