РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000583823<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сіда Л. Л. 
Вплив антисептиків і дезінфекційних препаратів на плівкоутворювальні бактерії / Л. Л. Сіда, О. С. Воронкова, О. А. Сірокваша, Т. М. Шевченко, А. І. Вінніков // Мікробіологія і біотехнологія. - 2015. - № 2. - С. 59-67. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Вивчено ефективність дії неспецифічних антибактеріальних препаратів на біоплівки, утворені бактеріями, що виділені з поверхонь приміщень, відпрацьованих медичних матеріалів та шкіри рук. Бактерії для дослідження ізолювали з поверхонь службових приміщень, відпрацьованого інструментарію, а також зі шкіри рук 11 осіб-добровольців. Здатність до плівкоутворення виділених ізолятів та їх стійкість до різних неспецифічних антибактеріальних препаратів вивчено в пластикових планшетах за умов інкубації біоплівок з антисептиками та дезінфектантами. Виділено 179 штамів бактерій, які ідентифіковано як Bacillus spp. - 53,6 %, S. epidermidis - 17,3 %, S. aureus - 3,4 %, E. coli - 12,3 %, Acinetobacter spp. - 8,4 %, Klebsiella spp., P. aeruginosa та Pseudomonas spp. - по 1,1 %, Enterobacteriacea - 3,4 %. 62 % зразків одержано з поверхонь приміщень, 12,3 % - з рук, 25,7 % - з використаного медичного інсрументарію. Показано, що 93,5 % штамів S. epidermidis володіли здатністю до утворення біоплівки, що було одним з найвищих показників серед досліджених штамів. Після інкубації 3-добової біоплівки цих штамів з різними антибактеріальними препаратами для понад 60 % культур встановлено відсутність росту, а для інших - кількість бактерій, що виросли з гомогенату, не перевищувала 10<^>3 КУО/мл. Максимальний ефект пригнічення плівкового росту виявлено під час застосування дезінфектанту дезактив-хлор. У процесі використання антисептика хлоргкесидину у концентрації 5 % чутливими у плівковому стані виявилися 84,6 % штамів. Висновки: під час використання антибактеріальних препаратів проти 3-добових біоплівок виживання бактерій за 2-годинної інкубації з досліджуваними препаратами не перевищувало 40 %, що вказує на можливість ефективного застосування досліджуваних неспецифічних антибактеріальних препаратів для боротьби з поширенням біоплівкоутворювальних штамів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.812/813

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25976 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського