РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000583825<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Копилов Є. П. 
Целюлазна активність гриба Acremonium sp. 502, виділеного з уражених рослин огірків / Є. П. Копилов, Г. В. Цехмістер // Мікробіологія і біотехнологія. - 2015. - № 2. - С. 80-88. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження целюлазної активності штаму гриба Acremonium sp. 502 в залежності від рН середовища, як одного із визначальних факторів проникнення його в рослини. Штам гриба Acremonium sp. 502, виділений з хворих рослин огірків, культивували на середовищі сусловий агар. Швидкість росту визначали за розміром діаметру колонії. Для визначення целюлазної, екзоглюканазної, ендоглюканазної та глюкозидазної активності використовували фільтрувальний папір, мікрокристалічну целюлозу, карбоксиметилцелюлозу, целобіозу відповідно. Кількість редукуючих цукрів визначали методом Шомоді-Нельсона. Досліджено динаміку целюлазної активності гриба Acremonium sp. 502, виділеного з уражених рослин огірків, за різних значень рН поживного середовища. Максимальні значення ферментативної активності були зафіксовані через 6 тижнів культивування гриба за рН середовища 8,5. При цьому загальна целюлазна активність складала 1,95 од/мл, екзоглюканазна - 3,23, ендоглюканазна - 2,85 і <$E beta>-глюкозидазна - 2,39 од/мл. Висновки: встановлено, що Acremonium sp. 502 здатний до синтезу ендо-, екзоглюканази та <$E beta>-глюкозидази. Найвищу целюлозолітичну активність гриб виявляв через 6 тижнів культивування з показником рН середовища - 8,5. Можна припустити, що утворення целюлазних ферментів грибом Acremonium sp. 502 необхідно для його проникнення в рослину з подальшим розвитком захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.5*725.123.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25976 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського