РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000584051<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Степан Н. А. 
Динаміка цитокінового профілю периферичної крові у хворих на екзему у процесі комплексного лікування / Н. А. Степан, О. І. Денисенко // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2015. - № 2. - С. 45-50. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Мета роботи - визначити динаміку показників цитокінового профілю та неоптерину в сироватці крові хворих на екзему під час застосування стандартного та комплексного лікування. Проведено спостереження 62-х хворих на екзему (34 чоловіки, 28 жінок). У 39-ти (62,9 %) пацієнтів діагностовано мікробну екзему, у 23-х (37,1 %) - істинну екзему тривалістю від 6 міс до 23 років. У переважної більшості (93,5 %) обстежених патологічний процес на шкірі мав поширений характер. У хворих визначено вміст у сироватці крові неоптерину та окремих про- й протизапальних цитокінів за допомогою методу імуноферментного аналізу. У процесі лікування пацієнтів було розподілено на дві групи: основну - 30 осіб, які одержали комплексну терапію з антиоксидантним засобом мексидол й імунотропним препаратом галавіт, порівняльну - 32 особи, які одержали стандартну терапію з іншим імуномодулювальним препаратом. У хворих на екзему порівняльної та основної груп до початку лікування виявлено підвищення у порівнянні з контрольною групою рівня неоптерину та стабільного маркера запального процесу (в 2,02 і 1,95 разу відповідно) та прозапальних цитокінів: ФНП-alpha (в 2,6 та 2,5 разу відповідно), ІЛ-1beta (в 2,02 та 2,32 разу відповідно) та ІЛ-6 (на 29,8 та 38,0 % відповідно) без вірогідних змін рівня протизапального цитокіну ІЛ-4. Наприкінці лікування у хворих основної групи встановлено суттєве зниження рівня ІЛ-1beta (в 2,13 разу), ІЛ-6 (в 1,8 разу), неоптерину (на 32,0 %), ФНП-alpha (на 26,8 %) та ІЛ-4 (в 2,24 разу) за тенденції до зниження у хворих групи порівняння лише показника неоптерину й ФНП-alpha (на 1,99 та 4,6 % відповідно) та менш суттєвого зниження ІЛ-4 (на 37,4 %), ІЛ-1beta (на 33,3 %) та ІЛ-6 (на 5,4 %). Водночас серед хворих основної групи констатовано клінічне одужання у 70,0 % осіб, значне покращання - у 23,3 % та покращання - у 6,7 %, у групі порівняння - відповідно у 37,3, 46,9 та 15,6 %. Висновки: комплексне лікування хворих на екзему із застосуванням антиоксидантного засобу мексидол та імуномодулювального препарату галавіт у порівнянні зі стандартною терапією з іншим імуномодулювальним препаратом сприяє зменшенню у сироватці крові неоптерину і стабільного маркера запального процесу, рівнів про- і протизапальних цитокінів, а також покращує клінічні результати лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.31-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського