РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000584104<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Жила М. І. 
Гістологічна структура окремих внутрішніх органів поросят при застосуванні пробіотичних кормових добавок / М. І. Жила // Біологія тварин. - 2015. - 17, № 1. - С. 55-61. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчити в порівняльному аспекті вплив пробіотичних кормових добавок у рекомендованих виробником дозах і тривалості застосування, на гістологічну структуру окремих внутрішніх органів поросят. Пробіотики згодовували з кормом у різних концентраціях: 1 група - Probion-forte, виробництва Woogen (Корея) в дозі 1 г/кг корму (10 тиж); 2 група - Probion-forte в дозі 1 г/кг (6 тиж) та 0,5 г/кг корму (4 тиж); 3 група - пробіотик-аналог Bio plus 2B, виробництва фірми Biochem (Німеччина) в дозі 0,4 г/кг корму впродовж 10 тиж; 4 група - контроль. Кожна група налічувала по 30 голів. На 42 та 70 добу досліду відбирали по 10 голів із кожної групи для патоморфологічних досліджень. У результаті проведених досліджень встановлено, що використання пробіотика Probion-forte у вигляді кормової домішки поросятам на відгодівлі, впродовж 10-ти тиж після відлучення, сприяє кращому засвоєнню комбікорму та поступовому збільшенню маси тіла поросят по відношенню до контролю. За результатами проведеного мікроскопічного дослідження тимуса, селезінки, мезентеріальних лімфатичних вузлів, кишечнику та печінки встановлено, що характерна гістологічна будова органів збережена у всіх досліджуваних групах поросят. Морфометрично встановлено збільшення висоти ворсинок у дванадцятипалій кишці поросят, яким згодовували пробіотик. Маса тимуса поросят дослідних групи на 70-ту добу спостереження була достовірно вищою, ніж у контролі, часточкова будова добре виражена, часточки полігональної форми, поділ на кіркову і мозкову зони зберігався впродовж всього періоду дослідження. Щільність заселення тимоцитами висока. У периферійних органах імунної системи лімфоїдна тканина достатньо представлена, лімфоїдні вузлики селезінки та мезентеріальних лімфатичних вузлів добре сформовані, з чіткими межами, переважно малих і середніх розмірів, окремі з реактивними центрами, заселеність клітинами достатньо висока. У поросят контрольної групи, особливо на 70-ту добу досліду, в тимусі виявляли зменшення та вогнищеве спустошення кіркової зони, видовження тимусних часточок, потовщення міжчасточкової сполучної тканини. У селезінці та лімфатичних вузлах спостерігали зменшення розмірів та клітинне спустошення лімфоїдних вузликів. Ефективність і доцільність застосування пробіотиків підтверджено у всіх дослідних групах. Проте, найбільш виражену різницю показників спостерігали у поросят, яким згодовували Probion-forte впродовж 10-ти тиж у дозі 1,0 г/кг корму.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-44 + П65-451.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського