РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000584108<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рацький М. І. 
Неспецифічна резистентність у крові поросят, хворих на коліентеротоксемію, та за дії специфічних гамма-глобулінів / М. І. Рацький, О. І. Віщур, К. Б. Смолянінов, Н. А. Брода, Н. М. Лешовська, Д. І. Мудрак, І. Є. Соловодзінська // Біологія тварин. - 2015. - 17, № 1. - С. 85-91. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Використання специфічних gamma-глобулінів з метою підвищення стресостійкості та резистентності поросят до коліентеротоксемії у разі відлучення їх від свиноматки зумовлено рядом факторів. А саме, згідно з рекомендаціями ВООЗ, однією з найбільш важливих ділянок застосування препаратів імуноглобулінів є профілактика та лікування бактерійних і вірусних інфекцій. Основною імунологічною властивістю антитіл IgG і IgA ізотипів є висока афінність до патогенних збудників і чинників, внаслідок чого вони здатні нейтралізувати бактеріальні токсини, знижувати інфекційність вірусів, блокувати прикріплення бактерій до клітини. Проведено 2 досліди на поросятах великої білої породи 28-добового віку. Перший дослід проведено на клінічно здорових і хворих на коліентеротоксемію поросятах. Другий дослід проведено на 2-х групах клінічно здорових поросят, по 10 голів у групі. Дослідній групі поросят за 3 дні до відлучення внутрішньом'язово вводили специфічні gamma-глобуліни у дозі 1 мл/кг маси тіла, повторне введення препарату проводили на 12-й день після відлучення. Контрольній групі поросят відповідно у вказані періоди вводили ізотонічний розчин хлориду натрію. Клінічний прояв захворювання поросят коліентеротоксемією інгібує процеси фагоцитозу в їх організмі, про що свідчить зменшення фагоцитарної активності нейтрофільних гранулоцитів крові (<$Eroman p~<<~0,01>). При цьому вміст циркулюючих імунних комплексів (ЦІК) у сироватці крові хворих поросят був вірогідно вищим (<$Eroman p~<<~0,05>), ніж у поросят контрольної групи. Встановлено низький вміст клітинних і гуморальних (лізоцимної активності сироватки крові) факторів захисту, а також високий вміст ЦІК у поросят після відлучення від свиноматок, що вказує на негативний вплив процесу відлучення на імунний захист поросят. Введення поросятам перед відлученням специфічних gamma-глобулінів призводить до активації імунної системи в організмі тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П861.221 + П873.325.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського