РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000584113<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ткачов О. В. 
Вплив максимально допустимих концентрацій мікотоксинів корму на ефективність штучного осіменіння коней / О. В. Ткачов, І. О. Жукова // Біологія тварин. - 2015. - 17, № 1. - С. 126-131. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено результати досліджень впливу максимально допустимих концентрацій мікотоксинів корму на гомеостаз, ефективність штучного осіменіння кобил охолодженою та відталою спермою. Досліджено комплексний вплив субклінічних доз зеараленона, T-2 токсину, дезоксініваленолу і афлатоксину на гематологічні, біохімічні показники крові обстежених племінних конематок української верхової породи. Встановлено, що існуючі максимально допустимі рівні мікотоксинів корму для коней потребують перегляду стосовно племінних кобил, котрі використовуються у системі штучного осіменіння. Встановлено, що комплексне потрапляння в організм обстежених кобил максимально допустимих концентрацій зеараленону, T-2 токсину, дезоксиніваленолу, афлатоксину протягом 4-х і більше тиж знижує ефективність парування на 32,8 % (<$Eroman p~<<~0,001>), осіменіння охолодженою спермою - на 29,5 % (<$Eroman p~<<~0,001>), відталою спермою - на 25,1 % (<$Eroman p~<<~0,001>). За тривалого потрапляння з кормом максимально допустимих концентрацій мікотоксинів у піддослідних кобил у першу чергу зростає активність гамма-глутамілтрансферази на 14-ту добу і сягає максимуму на 21 добу досліду, що свідчить про латентну гепатоцелюлярну недостатність. Через 5 тиж годівлі кобил кормом із допустимими концентраціями зеараленону, T-2 токсину, дезоксиніваленолу і афлатоксину зміни показників крові свідчать про пригнічення імунної системи та скриті запальні процеси, котрі, можливо, сприяли зниженню запліднюваності. Проведені дослідження надають змогу говорити або про необхідність зниження допустимих концентрацій зеараленону, T-2 токсину, дезоксиніваленолу і афлатоксину у кормах для племінних маток як мінімум удвічі; або про обмеження періоду годівлі племінних кобил контамінованим кормом у парувальний період не більше 4 - 5 тиж. Для підвищення виходу лошат перед проведенням штучного осіменіння необхідно враховувати комплексний негативний вплив мікотоксинів корму на гомеостаз конематок.


Індекс рубрикатора НБУВ: П611-344

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського