РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000584116<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Харченко Н. М. 
Коригування стану організму щеплених тварин імуномодуляторами на прикладі препарату "Аміксин" після застосування комплексної вакцини "Хіпрабовіс-4" молодняку ВРХ / Н. М. Харченко // Біологія тварин. - 2015. - 17, № 1. - С. 149-154. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Останнім часом після вакцинації тварин спостерігається багато ускладнень, несподіваних реакцій або препарат виявляється неефективним. Імунна відповідь на комплексні вакцини у телят формується повільніше, ніж у дорослого поголів'я, адже вакцина багатокомпонентна і забезпечує вироблення антитіл від кількох захворювань одночасно, що є великим навантаженням на молодий організм. Такий вплив не врахований у нормативній документації. Саме тому, у таких випадках необхідно застосовувати препарати з імунокорегувальною дією, що значно підвищують ефективність таких комбінованих полівакцин. Після встановлення імуносупресорної дії вакцини хіпрабовіс-4, вирішили застосувати імуномодулятор у схемі вакцинації. Наведено результати біохімічних показників імунного захисту та прооксидантно-антиоксидантної системи у телят під час застосування комплексної вакцини хіпрабовіс-4 та у поєднанні її з препаратом імунокорегуючої дії аміксин. Одержані результати надають підставу стверджувати, що цей імуномодулятор значно прискорює утворення циркулюючих імунних комплексів, підвищує антибактеріальні властивості сироватки крові у тварин та запобігає імуносупресорній дії компонентів вакцини на організм. Оскільки раніше у дослідних тварин знижувався рівень загального протеїну, його глобулінових фракцій, циркулюючих імунних комплексів (ЦІК) та збільшувався вміст серомукоїдів, то після застосування препарату аміксин уміст ЦІК та лізоцимної активності вірогідно підвищився (<$Eroman p~<<~0,05>), а кількість серомукоїдів залишалася практично сталою упродовж експерименту. Суттєвих змін з боку системи антиоксидантного захисту у тварин контрольної та 2-х дослідних груп не виявили. Рівень ДК і МДА залишався однаковим порівняно з величинами контрольних тварин упродовж експерименту, що вказує на те, що існує рівновага в оксидантно-антиокиснювальному гомеостазі досліджуваних тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П821.219.311 + П873.311-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського