РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000584118<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Щербакова Ю. В. 
Зміна концентрації фолікулостимулюючого гормону та естрадіолу у домашніх кішок протягом естрального циклу та за введення синтетичних аналогів прогестерону / Ю. В. Щербакова // Біологія тварин. - 2015. - 17, № 1. - С. 163-170. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено дані щодо зміни концентрації фолікулостимулювального гормону (ФСГ) у крові домашніх котів протягом естрального циклу та взаємозв'язок з концентрацією естрадіолу у сироватці крові залежно від овуляції. У кішок, в яких було індуковано овуляцію, концентрація ФСГ поступово зростає протягом еструсу, досягаючи максимального значення до 4-ї доби, і становить 2,7 нг/мл, а потім поступово знижується до 10-ї доби циклу, досягаючи базального рівня. Концентрація естрадіолу також підвищується до 42,3 пг/мл на 5-ту добу циклу, а потім різко знижується і до 10-ї доби сягає базального значення. У кішок, в яких овуляцію не було індуковано, рівень ФСГ мав 2 піки збільшення: на 4-ту та на 10-ту добу досліду - 2,6 та 1,8 нг/мл відповідно. Це підвищення співпадає з піками концентрації естрадіолу у сироватці крові у тій же групі. Досліджено вплив синтетичних аналогів прогестерону - мегестрол ацетату та пролігестону на статевий цикл хатніх кішок. У тварин з нормальним естральним циклом рівень естрадіолу у сироватці крові збільшується до максимальних значень - 46,5 - 47,0 пг/мл до 8-ї доби від перших проявів проеструсу, що співпадає зі збільшенням концентрації ФСГ. Тварини, що одержували мегестрол ацетат не проявили ознак переходу до фази еструсу, при цьому у крові відмічено низьку концентрацію як ФСГ, так і естрадіолу. Відновлення статевого циклу у кішок, що одержували мегестрол ацетат, спостерігалось в середньому через 10 - 14 діб. Дія пролігестону виявилася більш швидкою та значно тривалішою - до 6-ти міс, що зумовлено його депонуванням у підшкірній жировій клітковині та поступовим вивільненням протягом довгого періоду.


Індекс рубрикатора НБУВ: П674-273.96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського