РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000584124<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Зінко Г. О. 
Вплив препаратів селену та германію на окремі ланки патогенезу гастроентериту у телят / Г. О. Зінко, Л. Г. Слівінська // Біологія тварин. - 2015. - 17, № 2. - С. 57-64. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Дослідження проводили на телятах 1,5 - 2-місячного віку. Тварини були розподілені на 3 групи (контрольна - клінічно здорові, 2 дослідні - хворі на гастроентерит). Лікування хворих тварин першої та другої дослідних груп проводили з застосуванням амоксициліну 15 % LА, тривітаміну та регідратаційного розчину, що містить натрію хлорид, натрію гідрокарбонат і глюкозу. Телятам другої дослідної групи додатково вводили підшкірно препарат германію максидін 0,4 та перорально задавали селен у складі препарату сел-плекс. У сироватці крові телят за гастроентериту встановили гіперпротеїнемію (у 40 % тварин), збільшений вміст ТБК-активних продуктів (<$Eroman p~<<~0,001>), молекул середньої маси (<$Eroman p~<<~0,01>) та зменшення вмісту SH-груп (<$Eroman p~<<~0,001>), підвищення активності аспартатамінотрансферази (<$Eroman p~<<~0,001>) та аланінамінотрансферази (<$Eroman p~<<~0,001>). Застосування у другій дослідній групі препаратів селену та германію в комплексному лікуванні телят за гастроентериту сприяло нормалізації у сироватці крові вмісту ТБК-активних продуктів, загального протеїну, молекул середньої маси, циркулюючих імунних комплексів, зменшення кількості SH-груп і зниження активності амінотрансфераз. У тварин 1-ї дослідної групи нормалізація цих показників у процесі лікування відбувалася менш виражено. У групі телят, де було застосовано лише основне лікування, клінічне одужання наступало на 7 - 8 добу, а у групі тварин, яким додатково застосували препарати селену та германію - на 5 - 6 добу лікування. Порівняльним аналізом 2-х застосованих схем лікування телят за гастроентериту встановлено, що більш виражений терапевтичний ефект був у групі тварин, де, окрім основного лікування, застосовували препарати сел-плекс та максидін 0,4.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.333-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського