РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000584136<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Хомич В. Т. 
Особливості локалізації лімфоїдної тканини в імунних утвореннях стінки тонкої кишки і дивертикулі Меккеля качок / В. Т. Хомич, Т. А. Мазуркевич // Біологія тварин. - 2015. - 17, № 2. - С. 151-156. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Лімфоїдна тканина (ЛТ) асоційована зі слизовими оболонками (СО) займає особливе місце в імунній системі, формуючи перший захисний бар'єр проти антигенів, котрі потрапляють в організм з кормом та повітрям. У птахів до 70 % ЛТ, яка формує паренхіму периферичних органів імуногенезу локалізовано в СО стінки трубчастих органів травлення. Останнім часом у спеціальній літературі з'явилися повідомлення, що ЛТ в трубчастих органах травлення водоплавної птиці (гуси, мускусні качки) може бути локалізована не тільки у СО, а й в м'язовій. Мета дослідження - встановити особливості локалізації ЛТ в імунних утвореннях (плямки Пейєра (ПП)) стінки тонкої кишки качок і дивертикулі Меккеля (ДМ) в постнатальному періоді онтогенезу. Встановлено, що ЛТ в ПП тонкої кишки і ДМ качок розташована в слизовій і м'язовій оболонках їх стінки. У СО ПП тонкої кишки і ДМ ЛТ виявляється з добового віку качок, а в м'язовій - з 10 - 20-добового. Її повна морфофункціональна зрілість у СО настає у 15-добовому віці качок, а в м'язовій - у 15 - 25-добової птиці. Площа ЛТ у СО ПП дванадцятипалої і клубової кишки збільшується до 210-добового віку качок, а порожньої кишки - до 150-добового. У м'язовій оболонці названих структур ЛТ займає найбільшу площу в 150-добових качок. Максимальну площу ЛТ в СО ДМ займає у 20-добових качок, а в його м'язовій оболонці - в 150-добових.


Індекс рубрикатора НБУВ: П683.1-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського