РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000584139<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Щербак О. В. 
Біотехнологічна модель одержання зародків кролів in vitro з використанням наноматеріалу / О. В. Щербак, С. І. Ковтун, А. Б. Зюзюн, О. С. Осипчук // Біологія тварин. - 2015. - 17, № 2. - С. 172-178. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розроблено та застосовано біотехнологічну модель одержання ембріонів кролів in vitro з використанням наноматеріалу для вдосконалення технології репродукції сільськогосподарських тварин. Показано позитивний вплив наноматеріалу на основі високодисперсного кремнезему (ВДК) та іммобілізованого на його поверхні D-галактозаміну на мейотичне дозрівання ооцитів кролів за умов in vitro. Встановлено, що рівень дозрівання ооцитів in vitro за таких умов становить 87,1 %. Для дослідження повноцінності дозрівання in vitro ооцитів проведено їх осіменіння епідидимальними сперматозоїдами кроля (вилучені із хвостової частини придатка сім'яника). Рівень дроблення ембріонів сягав 52,1 %. Встановлено, що через 120 год культивування до стадії ранньої морули розвинулось 17,0 % ембріонів. Для додаткової оцінки in vitro біологічної активності 0,001 % концентрації ВДК/D-галактозаміну було застосовано епідидимальні сперматозоїди кроля. Показано, що після перебування сперматозоїдів у середовищі з додаванням 0,001 % концентрації ВДК/D-галактозамін упродовж 15 хв відбулося зниження рухливості гамет на 5,0 % з збереженням такого рівня упродовж 3-х год. Загальний час виживаності сперматозоїдів без додавання наноматеріалу сягав 9-ти год, а з ним - не перевищував 8-ми год. Додавання ВДК/D-галактозаміну до середовища до концентрації 0,001 % спричиняло швидке насичення рецепторів клітинної поверхні сперматозоїдів цим наноматеріалом, що призвело до зниження їх рухливості до 35 %. Але на такому рівні рухливість сперматозоїдів зберігалась довше у порівнянні з контролем, що особливо важливо для підвищення рівня запліднення яйцеклітин in vitro. Встановлено перспективність проведення подальших біотехнологічних досліджень з використанням наноматеріалів на основі ВДК та біомолекул у системі збереження та раціонального використання генетичних ресурсів сільськогосподарських тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П671-273.96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського