РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000584465<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Колоскова О. К. 
Діагностична цінність показників неспецифічної гіперсприйнятливості бронхів у підлітків у виявленні тяжкої бронхіальної астми / О. К. Колоскова, О. О. Шахова, І. Б. Січкар // Галиц. лікар. вісн.. - 2015. - 22, № 2. - С. 44-47. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Оцінено показники неспецифічної гіперсприйнятливості бронхів до прямих і непрямих стимулів у виявленні тяжкої бронхіальної астми (БА) відносно її середньотяжкого варіанту у хворих підліткового віку. У післянападному періоді обстежено 42 підлітки, що страждають на БА. Дослідження гіперреактивності бронхів проводили за допомогою інгаляційного спірометричного тесту із серійними розведеннями гістаміну з урахуванням рекомендацій щодо стандартизації дослідження. Показники неспецифічної гіперсприйнятливості бронхів визначали з урахуванням їх лабільності (ПЛБ) у відповідь на фізичне навантаження (індекс бронхоспазму (ІБС)) і бронхорозширювальний ефект сальбутамолу (індекс бронходилятації (ІБД)), упродовж 4,6 місяців проспективного спостереження. Встановлено, шо за тяжкої БА ПЛБ, склав <$E21,66~symbol С~2,82~%> (95 % ДІ: 15,95 - 27,37), у порівнянні з середньотяжким її варіантом <$E15,05~symbol С~2,32~%> (95 % ДІ: 10,37 - 19,73 (P = 0,05). Одержані дані свідчили про те, що ПЛБ і, в першу чергу, ІБД більше 20 %, доцільно використовувати для підтвердження тяжкої БА відносно її середньотяжкого варіанту в підлітка з урахуванням достатньої специфічності тесту 85,4 % і помірно прогностичною цінністю позитивного результату 71,4 %, який надає змогу збільшити посттестову вірогідність тяжкого захворювання на 15 - 20 %. Висновок: зростання форсованого об'єму видиху за 1 с після інгаляції 200 мкт сальбутамолу більше 20 % відносно вихідних значень можна розглядати як високоспецифічний тест (85,4 %), який підвищує посттестову вірогідність наявності тяжкої персистувальної БА відносно середньотяжкого варіанта на 23,5 %, за вірогідного показника співвідношення шансів її наявності, що становить 4,0.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського