РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000584469<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кузик А. С. 
Застосування мініінвазивних методів у лікуванні лійкоподібної деформації грудної клітки у дітей / А. С. Кузик // Галиц. лікар. вісн.. - 2015. - 22, № 2. - С. 56-59. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

У 1998 р. американський хірург Donald Nuss опублікував новий мініінвазивний метод корекції лійкоподібної деформації грудної клітки (ЛДГК), який не потребує резекції реберних хрящів, що стало переломним моментом у лікуванні цієї вродженої вади. Скоро з'явилися модифікації цього методу та їх результати продовжують вивчатися. Мета роботи - провести аналіз застосування мініінвазивних методів під час хірургічної корекції ЛДГК у дітей. В основу роботи покладено результати лікування 124-х пацієнтів із ЛДГК. За методикою D. Nuss у модифікації J. Bohosiewicz було прооперовано 18 дітей (14,52 %), за якої ретростернальне проведення коригуючої пластини виконували без торакоскопічного контролю, а також за класичною методикою D. Nuss із торакоскопічним контролем - 45 дітей (36,29 %), стернохондродистракцію у модифікації Д. Ю. Кривчені було проведено у 61-го пацієнта (49,19 %). Серед усіх пацієнтів було 108 хлопців (87,10 %) та 16 дівчат (12,90 %). Під час корекції ЛДГК за методикою D. Nuss підбирали металеву пластину (ВНН Mikromed, Польща) та згинали до потрібної форми. Проводили її у напрямку справа наліво трансплеврально ретростернально під торакоскопічним контролем та обертали на <$E180 symbol Р>. Під час корекції ЛДГК за методикою D. Nuss в модифікації J. Bohosiewicz ми імплантували пластину безпосередньо з правого боку під ребрами та грудиною без торакоскопа, без інструметів-провідників. Для виконання стернохондродистракції в модифікації Д. Ю. Кривчені виготовляли спеціальну монолітну T-подібну пластину, а також видозмінили операційний доступ. Окрім невеликих розрізів шкіри через передні аксілярні лінії, виконували також додатковий розріз у субксифоїдальній зоні, через який проводили мобілізацію плеври з обох сторін та контролювали проведення пластини. Після повороту останньої на <$E180 symbol Р>, її кінці фіксували до м'язів грудної клітки. Результати корекції ЛДГК із використанням MIT оцінювати у 91-го пацієнта яким було видалено пластину через 2 - 3 роки тобто закінчено повний курс корекції вади. На підставі визначених критеріїв оцінки лікування результати корекції виглядали так: відмінні - у 24-х пацієнтів (26,37 %), добрі - у 46-ти (50,55 %), задовільні - у 15-ти (16,48 %), та незадовільні - у 6-ти дітей (6,59 %). Висновки: методи корекції ЛДГК, що передбачають ретростернальне встановлення фіксатора із парамедіанних парціальних доступів без резекції реберних хрящів та грудини, мають усі ознаки мініінвазивності. Використання таких методів для хірургічної корекції ЛДГК у дітей надає позитивний косметичний та функціональний ефекти. Ці методики забезпечують швидку фізичну та психосоціальну реабілітацію пацієнтів. Використання MIT в хірургічному лікуванні ЛДГК надало змогу достеменно одержати позитивні результати у 93,41 % пролікованих дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.23-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського