РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000584475<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Перцева Т. О. 
Стан коагуляційної ланки гемостазу у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень з тяжким перебігом захворювання / Т. О. Перцева, Л. І. Конопкіна, В. Г. Яковлєва // Галиц. лікар. вісн.. - 2015. - 22, № 2. - С. 74-77. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчення стану коагуляційного гемостазу у хворих з тяжким перебігом хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) у стабільну фазу захворювання шляхом комплексної оцінки параметрів коагулограми, а також визначення характеру порушень коагуляції та залежності цих змін від виразності системного запалення та одержуваної терапії. У дослідження було включено 25 хворих на ХОЗЛ з тяжким перебігом захворювання, тобто з рівнем <$Eroman ОФВ sub 1 ~<<~50~%> належної величини, з яких 14 (56,0 %) пацієнтів одержували планову базисну терапію відповідно до стадії захворювання, згідно з якою включається інгаляційний глюкокортикостероїд (ІГКС), а 11 (44,0 %) - не приймали ІГКС або приймали ліки нерегулярно або приймали ІГКС в неадекватній дозі. Всім хворим було визначено показники коагуляції зовнішнього (протромбіновий індекс (ПІ), протромбінове відношення (ПВ), міжнародне нормалізоване відношення (МНВ)), внутрішнього (активований частковий тромбопластиновий час (АЧТЧ)) шляхів згортання крові, а також параметри прокоагуляційної ланки гемостазу (тромбіновий час (ТЧ), рівень фібриногену (ФГ)) і антикоагулянтної системи кроз (рівень антитромбіну III (АТ III)). Рівень C-реактивного протеїну (СРП) плазми крові був визначений як маркер системного запалення у всіх обстежених. Хворі ХОЗЛ з тяжким перебігом захворювання які не одержували відповідну стадії захворювання терапію, мали більш виражені зміни ПІ, ПВ і МНВ (<$E109,4~symbol С~2,6~%>, <$E0,91~symbol С~0,02> і <$E0,89~symbol С~0,02> відповідно) у бік гіперкоагуляції у порівнянні як з показниками хворих, терапія яких відповідала тяжкості захворюванні (<$E96,2~symbol С~6,4~%>, <$E1,04~symbol С~0,07> і <$E1,05~symbol С~0,06> відповідно), так і з показниками практично здорових обстежених (<$E96,8~symbol С~2,4~%>, <$E1,03~symbol С~0,02> і <$E1,04~symbol С~0,03> відповідно). Рівні АЧТЧ, ТЧ, ФГ та АТ III в підгрупах були ідентичними показникам контрольної групи (<$Eroman p~>>~0,05>). Рівень СРП сироватки крові хворих, які не одержували адекватну дозу ІГКС за критерієм Манна - Уїтні був достовірно вищим за показник як практично здорових обстежених (<$Eroman p~<<~0,01>), так і хворих, терапії яких включала ІГКС (<$Eroman p~<<~0,05>). Висновки: хворі на ХОЗЛ з тяжким перебігом захворювання, які не одержували достатню терапію ІГКС, мають більш виразні прояви порушення коагуляційної ланки гемостазу по зовнішньому шляху згортання крові в бік гіперкоагуляції, які, ймовірно, пов'язані з проявами більш виразної системної запальної реакції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського