РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000584484<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Khomenko L. O. 
Determination of the chemical composition of permanent teeth enamel during secondary mineralization in children = Вивчення змін хімічного складу емалі постійних зубів у дітей в період вторинної мінералізації / L. O. Khomenko, G V. Sorochenko, I. F. Ishutko // Галиц. лікар. вісн.. - 2015. - 22, № 2. - С. 105-107. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Для проведення дослідження було використано 20 біоптатів інтактної емалі, одержаних за умов in vivo з вестибулярної поверхні емалі інтактних постійних зубів (ПЗ) у дітей віком 6 - 12 років. Одержані біоптати було розподілено на 2 групи по 10 зразків у кожній. До 1-ої групи входили біоптати емалі, одержані з інтактних ПЗ, які прорізалися терміном до 6-ти міс, до 2-ої групи - біоптати емалі, одержані з інтактних ПЗ, які прорізалися терміном після 2-х років. Вивчення хімічного складу одержаних біоптатів проводилося за методом атомно-емісійної спектрометрії ICP-спектрометром ICAP 6500 DUO ("Thermo Electron Corporation"). У кислотних біоптатах емалі ПЗ було виявлено 35 хімічних елементів. Вміст кальцію, цинку, феруму та купруму та співвідношення кальцій/фосфор в біоптатах емалі групи 2 були достовірно вищими за аналогічні показники групи 1. Вміст магнію в біоптатах емалі групи 2 був достовірно нижчим у порівнянні з групою 1. Показники кількості фосфору, натрію, калію, алюмінію та сіліцію в біоптатах емалі ПЗ групи 2 виявилися недостовірно вищими за відповідні показники групи 1. Висновки: інтактна емаль ПЗ від прорізування та більше 2-х років після прорізування є недостатньо мінералізованою та, відповідно, має недостатній рівень карієсрезистентності. У період вторинної мінералізації в інтактній емалі ПЗ достовірно зростає кількість кальцію, цинку, феруму і купруму та співвідношення кальцій/фосфор. Тому, з метою запобігання враження твердих тканин зуба, після прорізування ПЗ та впродовж мінімум 24-х міс доцільним є призначення мінералізуючих засобів, які підвищуватимуть карієсрезистентність емалі зуба, та містять кальцій, цинк, купрум та ферум. Також варто проводити глибоке фторування емалі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського