РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000584604<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Карпінський М. 
Метод виявлення інцидентів/потенційних кризових ситуацій / М. Карпінський, А. Корченко, А. Гізун // Захист інформації. - 2015. - 17, № 2. - С. 175-181. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розвиток інформаційних технологій призвів до збільшення залежності людського суспільства від них і різкого зростання інцидентів інформаційної безпеки, що за умов відсутності контролю за ними можуть спричиняти кризові ситуації. Чим вищий рівень критичності інциденту/потенційної кризової ситуації, тим серйозніші збитки він здатен завдати і тому вимагає значно серйознішого захисту. Одним з основних аспектів, який визначає ефективність захисту, є автоматизація і своєчасність виявлення та ідентифікації інцидентів. В роботі запропонований метод виявлення інцидентів/потенційних кризових ситуацій, що базується на застосуванні теорії нечітких множин та експертних підходів. Оскільки процеси в інформаційних системах характеризуються певним рівнем невизначеності та випадковості і носять нечіткий характер, то такий метод може бути використаний для реалізації задач захисту інформації. Складається метод з 6 етапів: формування множин інцидентів/потенційних кризових ситуацій та ідентифікуючих параметрів; формування зв'язки інцидент - набір нечітких ідентифікуючих параметрів; формування еталонів нечітких параметрів; формування наборів евристичних правил для виявлення та ідентифікації інцидентів; фазифікації параметрів, що моніторяться для виявлення інциденту; обробки параметрів та формування результату. Запропонований метод може застосовуватися окрема або в комплексі з методом оцінки рівня критичності ситуації, що склалася внаслідок впливу інциденту/потенційної кризової ситуації.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22801 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського