РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000585577<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Визначення порогових параметрів електричного струму при високочастотному електрозварюванні сітківки в експерименті та на основі двомірного чисельного моделювання в залежності від внутрішньоочного вмісту (скловидне тіло, перфтордекалін, повітря) / М. М. Уманець, Н. В. Пасєчнікова, В. О. Науменко, Ф. А. Птащенко // Офтальмол. журн.. - 2013. - № 5. - С. 83-88. - укp.

За умов томпонади вітреальної порожнини перфтордекаліном або повітрям, для досягнення граничних коагуляційних змін сітківки під час ВЕБТ напругу електричного струму необхідно збільшити на 6 В порівняно з контролем. Це пояснюється тим, що крім сітківки електричний струм проходить і через склоподібне тіло, нагріваючи його скраю електрода. Обгрунтовано, що це один з важливих чинників, що впливають на динаміку розігрівання сітківки. Порівняно висока електропровідність склоподібного тіла пояснює той факт, що високочастотне електрозварювання сітківки відбувається за меншої напруги за наявності склоподібного тіла, ніж за авітрії за умов томпонади вітреальної порожнини перфтордекаліном або повітрям. Розроблено числову модель, яка розглядає процеси руху електричного струму в провідниках і перерозподілу тепла в тканинах ока.

В условиях томпонады витреальной полости перфтордекалином или воздухом, для достижения пороговых коагуляционных изменений сетчатки во время ВЭБТ напряжение электрического тока необходимо увеличить на 6 В в сравнении с контролем. Это объясняется тем, что кроме сетчатки электрический ток проходит и через стекловидное тело, нагревая его у края электрода. Обосновано, что это один из важных факторов, влияющих на динамику разогрева сетчатки. Сравнительно высокая электропроводность стекловидного тела объясняет тот факт, что высокочастотное электросваривание сетчатки происходит при меньшем напряжении в присутствии стекловидного тела, чем при авитрии в условиях томпонады витреальной полости перфтордекалином или воздухом. Разработана числовая модель, которая рассматривает процессы движения электрического тока в проводниках и перераспределения тепла в тканях глаза.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.639

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22499 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського