РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000586044<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лиходід О. М. 
Патофізіологічне обгрунтування шляхів удосконалення діагностики пієлонефритів : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / О. М. Лиходід; Харків. нац. мед. ун-т. - Харків, 2015. - 16, [1] c. - укp.

Патогенетично обгрунтовано удосконалення діагностики гострого та хронічного пієлонефриту. Вивчено клінічні ознаки гострого та хронічного пієлонефриту в активну та неактивну фазу розвитку хвороби, які зіставлені з зазначеними лабораторними, функціональними й інструментальними дослідженнями нирок. Одержані дані дозволили дійти до висновку, що найбільш значущим критерієм розвитку запалення у нирках є наявність сечового синдрому. Шляхом клініко-патогенетичного аналізу визначено, що основним діагностичним показником сечового синдрому є наявність та величина лейкоцитурії, що є проявом стадії ексудації з еміграцією у разі запалення. З метою доказу щодо активного характеру лейкоцитурії як прояву еміграції розроблено нову методику визначення субпопуляційного складу сечі за використанням імунного комплексу пероксидаза-антипероксидаза, за допомогою якої встановлено, що у здорових осіб у сечі наявні лейкоцити СD38 та СD45 у кількості вдвічі меншій ніж у крові, що складає до 4 % та до 8 % відповідно. Показано, що за наявності пієлонефриту, особливо за гострого та загострення хронічного у сечі вдвічі зростають показники активних лейкоцитів CD38 та CD45 на фоні недостовірних змін їх кількості у крові. Обгрунтовано, що перспективним шляхом виявлення запалення в нирках є визначення субпопуляційного складу активних лейкоцитів сечі зокрема CD38 та CD45, збільшення яких є ознакою пієлонефриту, та його фази розвитку та може використовуватися для діагностики та моніторингу захворювань нирок запального генезу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.540.112-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА416305 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського